Jak správně vybrat pohodné boty?

Ženy milují boty. Na tom by nebylo nic zvláštního. Zvláštní je, že hodně z nich si je neumí koupit. Utratí spoustu peněz, koupí si vysněný kousek, který jim ale vůbec nesedí. Nevadí, pro krásu se musí trpět. Ale to se milé dámy pletete. Bota musí sedět, jinak vám ničí zdraví!

Jak správně vybrat pohodné boty?

1. Na botách je toho příliš mnoho
Flitříky, metalické efekty, mix barev - čím je na botách více detailů, tím budou působit levněji. Platí to i pro hříšně drahé modely, které balancují na hranici vkusu a tak ztrácejí svůj luxusní nádech. Při levných botách volte decentní barvy a klasické střihy.

2. Nesedí vám
Vyčnívající paty ze sandálků nebo o číslo větší lodičky? Prozradí vás nejistá a určitě i nepohodlná chůze a nikdo si vás nezapamatuje jako ženu v dokonalých botách. Proto platí - jakkoli se vám boty líbí, pokud vám nesedí, nekupovat!

3. Jsou obnošené
Stály spoustu peněz nebo se vám v nich chodí tak dobře, že se s nimi nemůžete rozloučit? Otřepaná kůže, vyšmatlaná forma a odřené podpatky jsou jasným signálem, že boty patří do koše. Snažte se o obuv správně starat, čistit ji a před uskladněním do krabice vypnout napínákem na obuv.

4. Příliš vysoká platforma
Čím vyšší platforma, tím levnější dojem. I když se díky ní chodí v lodičkách a sandálech mnohem pohodlnější, pamatujte, že v méně pohodlných botách bez platformy vypadáte mnohem elegantněji. Trpět v nich nemusíte, jednoduše si do nich pořiďte speciální gelové polštářky.

5. Slabost na lakovky?
Asi vás nepotěšíme, ale čím je obuv lesklejší, tím levněji působí. Platí to hlavně pro modely z nepravé kůže ve výrazných barvách, při kterých bude lak velmi rychle působit ošuměle. Pokud upřednostňujete syntetickou obuv, vybírejte si nepravý velur, který je k nerozeznání od originálu.

Autor: Martina Dvořáková