Jarní úklid jinak a stejně dobře!

Jarní úklid pro některé ženy znamená příjemnou očistu, ozdravení, zkrášlení a navonění bytu. Dokonce se těší, až na jaře “vygruntují” a zbaví důkladně byt nejen špíny, ale také věcí, které mu brání dýchat. A na druhé straně jsou ženy, které to berou jako nutné zlo a zbytečně se tím stresují. Jaro přijde, i když nebudou na Velikonoce umytá okna. A navíc, vždyť pokud ráda děláte jiné práce, zjednejte si klidně úklidovou službu!

Jarní úklid jinak a stejně dobře!

Pomoc odborníků
Úklidové služby už dnes nepatří mezi luxusní záležitosti. Nemusíte se na ženy, které využívají jejich pomoc dívat z nadhledu. I bez generálky ve vašem bytě máte určitě dost práce. Pokud vám je nepříjemné, že by vám cizí lidé lezli do soukromí, můžete na nich nechat jen takové práce, které vám nebudou po vůli. Využít je můžete například při mytí oken, tepování koberců nebo úpravě zahrady. Tyto agentury flexibilně reagují na všechny vaše požadavky. Samozřejmě si můžete objednat i celkový hloubkový úklid, který vás ušetří od jakékoli námahy v tomto směru.  Ceny jsou různé, záleží na úklidové agentuře, kterou si vyberete. Některé služby, jako například zmíněné tepování a mytí oken, jsou závislé ne velikosti zašpiněné plochy. Objednat si můžete i praní, žehlení, vaření nebo také převlékání ložního prádla.

Nedřít jako kdysi
Česká nátura je už jednou taková, že pokud se nenadřete jako kůň, ani nemáte pocit, že jste něco pořádně udělala. I když na trhu existuje několik výrobků, které dokáží úžasně snadno zjednodušit vaši práci, stále se jim některé z nás vyhýbají. Ať už je to kvůli předsudkům, nedůvěřivostí nebo nevědomosti. Jednou si však třeba říci "KONEC" a přestat ignorovat tyto novinky. Vybírat si můžete ze široké nabídky cenově odstupňovaných produktů. Ne vždy platí, že co je dražší, je i lepší. Poslouchejte tedy rady okolí a dejte na jejich osobní zkušenosti. Čištění koberce je už jen hrou, při které na něj jen nanesete vrstvu suchého prášku nebo pěny, které bez následujícího drhnutí vytáhnou špínu z vláken. Okna už nemusíte mýt s prostředky na nádobí, stačí vám už na to jen jeden sprej. A koupelnu či hrnce vyčistíte po krátkém působení čistidla a nemusíte dát všechnu sílu do těžkého drhnutí. Jinak, tyto produkty vám je ochrání i pro budoucnost.

Pár triků
Když se už pustíte do kompletní očisty všech místností, určitě vám přijde vhod několik babských rad. Ty vám usnadní práci a často s nimi dosáhnete lepších výsledků než s chemickými prostředky. Chladničku a mrazničku je lepší ošetřit přírodním octem, který má zároveň dezinfekční účinky. Pokud z ní chcete odstranit pach z některých potravin, položte do ní misku se solí. Cibulí můžete zase očistit rez z nožů. Ani banánovou slupku nemusíte vyhazovat do smetí. Když jí potřete pokojové květiny s velkými listy, vrátíte jim lesk. S Alpou můžete jít na špinavé zrcadlo, chromové baterie, ale i žaluzie. A jeden bonus na závěr - když nastříkáte vyprané záclony lakem na vlasy, budou vypadat jako zcela nové.

Vždyť uklízím celý rok!
Irena má něco po třicítce a pracuje jako učitelka. Už od dětství měla averzi vůči takovému úklidu: "Doma jsme museli uklízet každou sobotu, pokud nebylo čisto, nemohli jsme jít ani za kamarády. A když máma zavelela před důležitými svátky spojení "generální úklid", vlasy mi stávaly hrůzou. I proto jsem byla ráda, když jsem ve své domácnosti mohla zavést jiná pravidla. Uklízím si postupně celý rok, tak přece nemám v domě špínu. Nechápu tyto zvyky, které podle mě pramení v minulých dobách, kdy lidé měli méně povinností. Pokud je třeba umýt okna, tak je vyčistím a nemusím čekat na příchod třeba Velikonoc. "Její zdůvodnění má v sobě určitě kus pravdy. Možná bychom se také měli přestat honit podle vzoru sousedů, matek a rodin. Pořádek si přece udržujeme stále, tak proč si kazit úklidem víkendové dny, kdy můžeme jet třeba na výlet či do kina.

Autor: Lenka Kostková