Jedno avokádo denně prospívá, dvě znamenají již mnoho tuku

Avokádo je sice zdravé ovoce, ale nelze ho konzumovat neomezené množství, protože je velmi mastné. Na to je třeba brát zřetel, když se chystáte toto exotické ovoce zařadit do svého pravidelného jídelníčku. Víte například, že je tvořeno tukem skoro z jedné poloviny?

Jedno avokádo denně prospívá, dvě znamenají již mnoho tuku

Kolik ano, kolik už ne
Avokádo je velmi zdravé, obsahuje vitamin C (spolu s čerstvou citronovou šťávou pokrývá naši denní potřebu), kyselinu listovou, draslík, hořčík, železo, měď a spoustu vlákniny, která je pro naše tělo nesmírně důležitá. Vše nasvědčuje tomu, že avokádo nám nemůže ublížit, nemusíme po jeho konzumaci zvažovat, jako po třešních, zda se napít vody, nebo raději ne. Nicméně, přece jen je tu něco, na co si je potřeba dát pozor! Nebezpečné to začne být, pokud to s ním přeženeme. Důvodem je, že avokádo obsahuje velmi mnoho nenasycených mastných kyselin. Jedná se sice o "dobré" tuky, které pomohou při srdečních onemocněních a spalování.

Jedno avokádo obsahuje
 Asi 440 kalorií, z toho 47 procent tvoří tuk. Přepočteno na gramy, avokádo se pyšní 40 gramy tuku. Rakouská společnost pro výživu doporučuje, jaké množství tuku můžeme sníst - jedná se o 60 až 80 gramů denně, což znamená, že se dvěma avokády již tuto zdravou dávku přeženeme a tím pádem je třeba omezit jiné tuky - což není snadné. Lepší je mít na paměti: Jedno avokádo denně. Ne však více!