Kruhy pod očima lze účinně zamaskovat, ale je třeba hledat jejich příčinu

Kruhy pod očima signalizují, že jsme se málo vyspali. Ale také se může jednat o jeden z příznaků vážného onemocnění. Čas od času se objeví u většiny žen, ale neměly by se v obličeji usadit trvale. Jedná-li se nemoc, je třeba ji léčit. Pokud jde o nezdravý životní styl, je možné tyto kruhy zamaskovat.

Kruhy pod očima lze účinně zamaskovat, ale je třeba hledat jejich příčinu

Nezdravý životní styl
Ten hraje při tmavých kruzích pod očima důležitou roli. Pokuste se eliminovat stres, hodně během dne pijte a pohybujte se na čerstvém vzduchu. Cigarety a alkohol situaci také nepomohou, omezte je na minimum. Při nezdravém životním stylu se zabarví krev do tmavší barvy a proudí pomaleji, což způsobí kruhy pod očima.

Pečujte
V některých případech se dá pomoci tak, že se o oči pravidelně staráme. Jelikož pokožka pod očima je nejtenčí, je velmi háklivá. Určitě vyžaduje alespoň základní péči. Zkuste to se studeným černým čajem nebo mlékem. Namočte vatový tampon do tekutiny a přiložte na pár minut na oči. Kromě toho si v lékárně nebo drogerii zakupte speciální krém na oční okolí.

Kruhy ze slunění
Slunce urychluje proces stárnutí a tím zvyšuje pigmentaci. Vzhledem k tomu, že kůže kolem očí je velmi tenká a téměř bez tuku, na slunce reaguje obzvlášť citlivě.

Medicínské příčiny
Asi pět procent lidí trápí tmavé kruhy pod očima ze zdravotních důvodů. Patří sem onemocnění ledvin či snížená funkce štítné žlázy. I alergie nebo infekce mohou způsobit tmavé kruhy. Pokud si nejste jisti příčinou svých kruhů, raději vyhledejte lékaře.

Zakryjte je
Pokud jste jen jednu noc spali špatně, řešení bude snadné. Krycí korektor nebo make-up s tmavými kruhy snadno zatočí.

Autor: Martina Dvořáková