Lesní koupel nic nestojí, přitom léčí a regeneruje

Není žádným převratným objevem, že procházky po lese dělají s lidmi divy. V Japonsku se věnují rozsáhlému výzkumu čtvrt století. Zkoumají v něm vliv pobytu mezi stromy na zdraví člověka. Výsledky jsou fascinující. I obyčejná procházka lesem má super ozdravné účinky.

Lesní koupel nic nestojí, přitom léčí a regeneruje

Lesní "koupel"
Součástí oficiálních preventivních opatření japonské vlády v souvislosti se zdravím obyvatelstva je doporučení, aby lidé podnikali "šinrin joku", doslova lesní lázně. Japonci totiž zjistili, že pobyt mezi stromy má úžasný vliv na psychickou i fyzickou kondici. Jejich výzkumy potvrdily, že procházky lesem významně snižují srdečně-cévní onemocnění, deprese, zlepšují imunitu, dokonce jsou prevencí i proti rakovině.

Procházky po lese
Ozdravné lesní procházky se pořádají na celém světě. Jak to vypadá? Jednoduše chodíte lesem, vypnete si mobily a snažíte se poslouchat zvuky přírody - šum listí, žbluňkot vody, bzučení hmyzu. Můžete se také zout, pro lepší kontakt s prostředím, dotýkat se kmenů stromů, a hlavně dýchat vzduch, tak odlišný od toho městského. Jen se po takové procházce řádně prohlédněte, jestli jste si domů s vyčištěnou hlavou nedonesli i nějaký nechtěný bonus v podobě klíštěte!


Mohlo by vás také zajímat