Smích léčí, nic nestojí, a přesto na něm šetříme

Potkáváte kolem sebe samé usměvavé lidi? Tak to chodíte asi jinudy než většina z nás! Opravdu, dnes je problém potkat na ulici usměvavého člověka. A přitom všichni dobře víme, že smích léčí. A nejen to, je i skvělou prevencí mnoha nemocí těla i duše. Tak co, kolikrát jste se dnes zasmáli?

Smích léčí, nic nestojí, a přesto na něm šetříme

Lepší tlak krve
Říká se, že smích tlak krve snižuje, ale smát se určitě nepřestávejte ani při tlaku nízkém. Pravdou je, že smích tlak krve vyrovnává a prakticky ho dostává do nejideálnější hladiny. V praxi to znamená, že pokud se budete smát a méně chodit se zamračenou tváří, hrozí vám mnohem menší možnost, že skončíte u lékaře s problémy se srdcem.

Méně stresových hormonů
Dlouhodobý stres je nepřítelem těla. Prakticky ho rozežírá zaživa jako kyselina. A chutí a od srdce se zasmát ale znamená, že se vám pomalu bude vyplavovat ven. Čím déle se smějete, tím menší dopady na vás bude mít den plný stresu. Proto není nic neobvyklého, zejména na západě, že lidé po práci aplikují jógu smíchu nebo doslova hodiny vtipů. Je to skutečně lepší, než dát si sprchu po práci.

Lepší imunita
Co dodat? Smích je lepší než každý den spolknout pilulku multivitaminu. Aktivizuje totiž imunitní systém. Vysmátí lidé jsou odolnější i během chřipkové sezóny. Všichni věčně nasupení zase skončí rozbolavělí a s horečkou v posteli. Důvod opět si zanadávat nebo změnit životní filozofii?

Pomoc při cvičení
Smích pomáhá lepší regeneraci svalů po cvičení a je pomocníkem při spalování tuku. Pokud přidáte smích od srdce k posilovně, je to jako byste udělali navíc jednu sérii. Smích je ideálním cvikem na břicho. Po maratonu smíchu bude dostatečně procvičení, jako po několika desítkách "sklapovaček". Je to však o něco příjemnější cvik.

Startuje T - buňky
V našem těle existují T - buňky. Speciálně vyvinuté na to, aby nás chránily před infekcemi, nemocemi, ale i volnými radikály, zkrátka tělesnými hrozbami. Jejich palivem není ani strava, ani voda, ale smích. Pokud jste neznali jeho pravou funkci, dnes jste ji odhalili. Posílá do boje nejsilnější ochránce našeho zdraví.

Vyplavuje endorfiny
Skoro tolik, jako dobré milování. Smích je rozkoší a tělo zanechává ve osvěžujícím stavu. Jakoby když si dáte dvě kávy a k tomu energetický nápoj. Přitom se do krve dostávají přirozené opiáty, které nejsou zakázány, ale zlepší náladu na počkání. Dokonce po vydatném smíchu budete cítit pozitivní náladu ještě pár hodin.

Zaručuje pocit pohody
Ať jste kdekoliv, pokud se dokážete přirozeně zasmát, jste takříkajíc doma. Už jen slyšet smích vyvolává hřejivé pocity a začíná v nás vzbuzovat pocit, že jsme na správné adrese. Pokud se někde budete cítit nejistě, stačí, že se rozesmějete. Klidně i  vlastnímu vtipu a najednou se budete cítit dobře. Uvidíte, jak to spolehlivě funguje.