Noční péče o obličej, vlasy a pokožku celého těla

Spánek a noční krém by u žen středního věku měly jít ruku v ruce. Ano, spánek je pro krásu velmi důležitý, ale kvalitní kosmetika, která má v noci volné pole působnosti osvěžení ze spánku ještě umocní.

Noční péče o obličej, vlasy a pokožku celého těla

Co je dobré si uvědomit?
S přibývajícím věkem si možná uvědomujete, že ráno vstáváte celá otlačená a pomačkaná. Někdy trvá i hodinu, než se dostanete do pohody a stavu, se kterým jste spokojená. Zamyslela jste se však, že to může být způsobeno i absencí pečujících přípravků v noční péči?

Noční krém - součást výbavy každé zralé ženy,
která si už začala uvědomovat, že její pokožka ztrácí elasticitu a začíná bojovat s prvními příznaky stárnutí. Novinkou je například na trhu i krém, který slibuje pro pleť efekt hlubokého spánku - tedy výraznou regeneraci v hlubších vrstvách pokožky. Někdy je samozřejmě vhodnější sérum, případně jen oční krém nebo gel, který regeneruje unavené oční okolí během spánku. Otestovat si to musíte sama.

Noční pomocníci se neomezují jen na obličej
Tělu pomohou různá zpevňující mléka či oleje, skvělé je také používání krémů na ruce, které právě během noci dokážou ruce nejlépe zregenerovat. A v neposlední řadě nelze zapomínat na vlasy. Týká se to především žen s oslabenými či suchými a zničenými vlasy, které potřebují intenzivní hloubkovou výživu. Rozličné spreje či emulze, které se nanášejí na celou noc mohou pomoci. 

Autor: Lenka Kostková