Operace žlučníku není vždy nezbytná, často stačí úprava stravy a životosprávy

Bolesti břicha, které může způsobovat žlučník, nejsou nic příjemného. Přesto ne pokaždé je nutná operace. Ale zde je třeba poslechnout radu svého ošetřujícího lékaře a nic nezanedbat. Jenže, to je již často výsledek toho, že se nesprávně stravujete a celkově je vám správná životospráva cizí. Žlučník, stejně jako jiné orgány má v našem těle své důležité místo...

Operace žlučníku není vždy nezbytná, často stačí úprava stravy a životosprávy

Je operace nutná?
Pokud míváte bolesti břicha, které jsou pod vašimi posledními žebry na pravé straně, tak pravděpodobně máte problémy se žlučníkem. Někteří lidé se rozhodnou podstoupit nepotřebnou operaci a nechají si žlučník odstranit, ale hodně lidem po ní tyto bolesti stále zůstanou! Je to proto, že operace neodstranila problém. Chirurg odstranil jen symptomy. Je velmi velmi vzácné, že někdo potřebuje žlučník odstranit. Pokud ignorujete varovné signály a nezaměňujete je na příčinu, proč žlučník nefunguje správně, pak může nemoc postoupit do bodu, kdy se zanítí slinivka nebo se žlučník vážně infikuje a tehdy může být nutné odstranit ho, aby se člověku zachránil život. Chirurgové často odstraňují žlučník zbytečně, ignorují výživu a pacientům říkají, že jejich žlučník jim neslouží a bez něj se jim bude žít perfektně, což je lež.

Žlučník je v těle potřebný
Žlučník má důležitou roli při trávení. Je to dutý neaktivní orgán dodávající žluč do trávicího traktu, která se používá na emulgaci tuků a olejů. Co je emulgace? Emulgace je proces míšení dvou kapalin přidáním třetí látky, které by se za normálních okolností nedali smíchat. Tomu můžete pochopit, pokud jste například umývali mastný nádobí. Je téměř nemožné důkladně omýt mastné nádobí bez čisticích prostředků, které emulgují tuk, aby se dal odstranit. Žlučník podobně ukládá žluč a žlučové kyseliny, které emulgují tuk, co sníme, aby mohl být správně přemístěn přes střeva do krevního oběhu. Lidé, kterým byl odstraněn žlučník a nechtějí ihned vyloučit většinu tuků, které snědí, budou potřebovat ke každému jídlu žlučové soli. Pokud lidem ve stravě chybí tuky, může se narušit celá fyziologie a schopnost tvořit hormony a prostaglandiny. Podle odborníků může být žlučník poškozen: Velkým množstvím tuků a olejů, velkým množstvím štiplavého, velmi chlazenými nápoji, studenými mléčnými výrobky, stálým plánováním a přemýšlením dopředu, stresem, průvanem. Problémy se žlučníkem často mívají lidé, kteří: Stále plánují, jsou přecitlivělí na průvan, jsou přecitlivělí na hluk, jsou přecitlivělí na silné pachy. Pokud játra stagnuje, ze žluči se ve žlučníku často usadí sedimenty, které se shlukují do formy kamenů, písku.

Příznaky usazenin ve žlučníku jsou
- trávicí problémy
- nadýmání
- pravidelná bolest pod pravou stranou hrudního koše
- napětí v zadní části ramene v blízkosti krku
- hořká chuť v ústech
- bolest na hrudi

Prevence a léčba
Prvním krokem je hned se začít správně stravovat. A i pravidelné cvičení se spojuje s poklesem problémů se žlučníkem. Abyste měli zdravý žlučník a zbavili se kamenů a usazenin, měli byste se vyhnout všem potravinám s vysokým obsahem tuků, masu, mléčným výrobkům, vejcím. Konzumujte zeleninu a ovoce, které pomáhají čistit žlučník, můžete jíst i nerafinované obiloviny a luštěniny, kvašenou zeleninu a kvalitní octy. Mezi potraviny, které urychlují odstraňování žlučníkových kamenů, patří: hrušky, pastinák, mořské řasy, citrony, limetky a kurkuma. Při odstraňování kamenů pomáhá i ředkvička. Pokud je problém závažný, pijte 3 šálky mařinkové čaje, nebo 5 šálků heřmánkového čaje denně. Do jídel si můžete přidávat za studena lisovaný lněný olej.