Pět věcí, které nepůjčujeme ani svým kamarádkám

Muži mají své zásady, co půjčí anebo nepůjčí svým kamarádům. Ženy jsou v tomto ohledu vlídnější. Ale není lakomost, když odmítnete kamarádce půjčit něco ze své kosmetické výbavy. Hlavně nepůjčujte těchto pět věcí!

Pět věcí, které nepůjčujeme ani svým kamarádkám

Krém
Nejhorší, co se může stát, když si do vašeho krému kamarádka zaboří prst s cílem nakrémovat svou tvář, může být infekce a vyrážky - na vaší tváři. Protože bakterie milují vlhké a tmavé prostředí. Pokaždé, když si v kelímku omočíte prst a nakrémujete si jím následně tvář, přenesete bakterie na svoji pleť ... Riskujete, především při očních krémech, závažnou infekci jako je zánět spojivek. Ideální je, nestrkat prsty ani do svého krému a používat vždy čistou špachtli z umělé hmoty.

Žiletka
Riskujete infekci stafylokoky a také hepatitidu. I když si žiletku pořádně umyjete pod tekoucí vodou, zbytky krve nebo tekutiny se mohou na ní přesto držet. Přes drobné škrábance se mohou bakterie a viry dostat do krevního oběhu a způsobit infekci. V tom nejhorším případě, který je však velmi nepravděpodobný, můžeme dokonce hovořit o viru HIV. Ideální je nepoužívat dlouho ani svoji žiletku. Proto se holítka nazývají jednorázová!

Rtěnka
Koledujete si o herpes. Epidermální vrstva kůže rtů je obzvláště náchylná na infekce jako je herpes. S vypůjčenou rtěnkou či balzámem si transportujete bakterie přímo.

Čistící kartáček na obličej
Můžete dostat kožní infekci. Bakterie se živí kožními buňkami a mazem. S kartáčkem si odstraňujete všechny "hostitele" tváře, což mluví za vše. I když ji používáte jen vy (což by mělo být samozřejmostí), vyměňovat byste ho měla jednou za tři týdny.

Štětec na make-up
A opět: Hrozí vám kožní infekce, pokud se o něj občas podělíte. Štětce na make-up jsou skutečným domovem bakterií. Zaprvé jsou čištěny jen zřídka a bakterie v nich přímo bují - vystačí si s kožním mazem nebo pleťovými buňkami a kromě toho se štětec často nachází ve vlhkém prostředí jako je například koupelna. Prostředí pro bakterie jako vyšité.


Mohlo by vás také zajímat