Šest neúčinnějších přírodních afrodiziak pro ženy

Vše děláme v poklusu. Zdravá výživa nám nic neříká, a navíc jsme neustále ve stresu. A výsledek? Všechny tyto faktory zhoršují nejen naše zdraví, ale i náš milostný život. Farmaceutické koncerny se snaží vymýšlet pilulky na mužskou erekci, ale pro ženy se v této oblasti nedělá téměř nic. A na druhou stranu to je pro ženy jen dobře, protože tablety s sebou téměř vždy přinášejí i nejrůznější vedlejší účinky. Právě proto ženy často sahají po přírodních prostředcích na zvýšení svého milostného apetitu.

Šest neúčinnějších přírodních afrodiziak pro ženy

1. Kakao
Syrové kakaové boby jsou nejen chutné, ale i zdravé včetně afrodiziakálních účinků, a to díky obsahu anandamidu, který vyvolává blaženost a neodolatelnou touhu nejen po čokoládě. Kakaové boby jsou dále plné hořčíku, fosforu, antioxidantů, které působí nejen na naše zdraví, ale i na zvýšení libida. Kakao obsahuje fenyletylamin, známý také jako chemie lásky. Tento hormon vyplavujeme například i v akutním stadiu zamilovanosti.

2. Pískavice řecké seno
Mnohé kojící maminky ji znají, neboť tato rostlinka podporuje tvorbu mateřského mléka. A má i jiné, pozitivní účinky - je to silné afrodiziakum. Známé bylo již ve starověkém Římě, Egyptě a Řecku. Konzumuje se jako sirup, přičemž má podobnou chuť jako javorový, také jako koření a v Indii se konzumuje jako zelenina. Používá se tedy již celá staletí a působí na zvýšení milostného apetitu nejen pro ženy, ale i pro muže. Zároveň podporuje zdravou prsní tkáň, čímž ovlivňuje tvorbu mléka. To vše díky fytoestrogenům. Právě těmto látkám se přisuzuje také podpora růstu prsů u žen, jakož i zmírnění příznaků menopauzy .

3. Skořice, zázvor, muškátový oříšek
Vynikající koření, která našla uplatnění v ajurvédě nejen kvůli zvýšení ženského libida, ale také jako urychlovač metabolismu. Skořice, zázvor a muškátový oříšek ve správné kombinaci zvyšují průtok krve v břišní a pánevní oblasti. Povzbuzují také chuť nejen na milování, ale i na jídlo. Přidávejte do zdravých jídel tyto koření, ale stejně dobré je uvařit si zázvorový čaj, či ochutit kakao skořicí. Zvýšení průtoku krve v pánvi zároveň zvyšuje vaginální vlhkost, čímž zintenzivní také radost z pohlavního styku.

4. Chřest hroznovitý - Šatavari
Šatavari je jednou z nejvýznamnějších léčivých bylin určených zejména pro ženy. Staletí se používá v tradiční indické a tibetské medicíně. Díky obsahu fytoestrogenů se používá k harmonizaci hormonální rovnováhy žen v každém věku. Výborně pomáhá při menstruaci, brání předčasnému porodu, podporuje tvorbu mateřského mléka, tlumí příznaky menopauzy, podporuje plodnost a také zvyšuje libido žen. V Indii se této rostlině ne nadarmo říkají "ta, co má tisíc mužů".

5. Datle
Toto vynikající ovoce, které se konzumuje samotné nebo tvoří přísadu mnoha skvělých jídel, je příznačné pro arabské kultury. Ty ho považují v kombinaci s medem a skořicí i za tradiční afrodisiakum. Datle obsahují vlákninu, mnoho vitamínů a minerálních látek pro celkovou pohodu.

6. Mumio
Jde o přírodní směs organických a anorganických látek. Naleziště mumia se nacházejí vysoko v Himalájích, v nadmořské výšce od 3000 m, na stěnách a stropech jeskyní nebo v jejich trhlinách. Mumio v překladu znamená "ochraňuje tělo před nemocí" nebo "tělo uchovávající". Mumio je dostupné také u nás, nejkvalitnější je čisté černé mumio podobající se asfaltu, které poznáte tak, že se začne tát v dlaních. Mumio působí antisepticky, ale používá se také na léčení ženské a mužské neplodnosti, má celkově posilující účinky a zvyšuje pohlavní aktivitu.

Na závěr
Toto jsou nejlepší ženská afrodiziaka z přírody. Ale ani příroda sama nám mnohdy nedokáže pomoci. Darmo budeme užívat všechny tyto doplňky výživy, když nedokážeme vypnout. Eliminace stresu, dostatek pohybu a odpočinku mnohdy působí na náš milostný apetit stejně zázračně jako bylinky.
 

Autor: Martina Dvořáková