Sex a jeho zdravotní benefity

Naše zdraví, dobrou náladu a stav pleti ovlivňuje spousta faktorů. Některé ovlivníme, jiné ne, i kdybychom se sebevíc snažili. Ale těmi se v našem článku zabývat nebudeme. Podíváme se na ty, které se ovlivnit dají. A mezi ně patří i některými dostatečně nedoceněný sex. Ano, léty ho bereme jako samozřejmost a někdy i nepříliš zábavnou povinnost a zejména ženy si občas umí představit i život bez něj. Ale to je velký omyl! Sex, to je to, co nás dělá vitálními a krásnými!

Sex a jeho zdravotní benefity

Sex má kromě relaxační a reprodukční úlohy i spoustu zdravotních benefitů pro náš organismus
Vědci dokázali, že při sexu se vyplavují látky, které odstraňují bolest hlavy. U žen slouží také jako prevence před bolestivou menstruací. Milování je i fyzicky náročné a procvičí nejen náš dech ale i svaly. Není lepší motivace k pohybu. Posiluje srdce a zlepšuje krevní oběh. Sex dělá silnějším imunitní systém a dokonce zmírňuje bolest. Pozitivně působí na krevní tlak a snižuje riziko rakoviny prostaty.

Ovlivňuje psychiku
Dobrý sex zároveň motivuje k častější rozkoši a větší chuti na sex. Zbavuje stresu a navozuje pocit štěstí díky vyplavování endorfinů. Celkově přispívá k větší pohodě, zabraňuje podrážděnosti, pozitivně ovlivňuje nervovou soustavu a navozuje pocit spokojenosti.

Pro krásu
Podporuje prokrvení pokožky, vypíná ji. Při sexu se v ženském těle uvolňuje estrogen, díky čemuž budete mít krásnou pokožku a lesklé vlasy. Rozšiřují se póry, pleť se pročistí a zbavuje vyrážek. Dokonce se vyhlazují vrásky. Rozzářené oči jsou už jen třešničkou na dortu.
 

Autor: Martina Dvořáková