Život bez sexu je o hledání společných aktivit

Dá se žít spokojeně i bez sexu? Určitě dá! Sex je velice příjemná a zdravá aktivita, ale pokud je s ním konec, netruchlete, ale začněte hledat jiné aktivity a radosti života. Uvidíte, že i toto období se dá společným úsilím překonat. Chce to jen chtít a nebát se o tom mluvit.

Život bez sexu je o hledání společných aktivit

Smíření se stavem - katastrofa?
Nemusíte hned skládat zbraně a bát se, že vás partner opustí, protože je už jaksi dlouho v ložnici ticho. A chytat ještě větší paniku, když se zdá, že to oběma vyhovuje ... Nenechte to bez vzájemného otevřeného rozhovoru, ale nic nešilte, nehledejte zoufale možnosti, jak si zpestřit sexuální život, nepodezírejte okamžitě partnera, že má někoho jiného. To by mohl i on vás a nikam to nevede. Můžete žít šťastně i bez sexu, jen musí fungovat důvěra, chuť spolu trávit čas, bavit se i jinak, než v ložnici. A možná přijde další vášnivá vlna, ani se nenadějete!

Vážit si i nesexuální aktivity
I když si připadáte v ložnici jako důchodci a cítíte se moc mladí na konec sexuální aktivity, určitě nepropadejte depresi, výčitkám, porovnávání s okolím. To vám i tak nikdy o této věci neřekne pravdu! Každou volnou chvíli, kterou můžete trávit se svou láskou, vymýšlejte program, což potěší jednoho i druhého. Nezapomínejte být k sobě milí, něžní a rozhodně se netýrejte myšlenkami, proč to neskončí sexem! Nechte to na spontánnosti a važte si všeho, co můžete dělat spolu - upevňujte vztah i nesexuálními způsoby.

City, úcta a sex ...
Láska a respekt se nedokazuje výkonností v posteli. Sexuální abstinence dokonce neznamená ani to, že se vám milovaná osoba nelíbí! (Ne) chuť na sex může mít mnoho příčin, a pokud je chcete zjistit dříve, než si problém chybně vyhodnotíte sami, neváhejte se svěřit partnerovi a poradit se  i o možnosti zajít za specialistou. Udělejte maximum pro vzájemnou spokojenost a pohodu.

Autor: Lenka Kostková