Aby vlasy zbytečně rychle nestárly, je třeba o ně vhodně pečovat

Stále častěji je vidět na ženách, že věk je opravdu jen číslo. Hezké tělo a svěží pleť jsou pouze jednou stranou mince, vlasy druhou. Mimochodem, víte, jak se správně starat o vlasy po čtyřicítce?

Aby vlasy zbytečně rychle nestárly, je třeba o ně vhodně pečovat

Stále mladé...
Dnešní zralé ženy běžně vypadají i o několik let mladší. Je to určitě i díky správné péči o svůj zevnějšek. Z každé strany na nás dívají dokonalé dámy z reklam na krémy proti stárnutí, návštěvy salonů krásy a plastických chirurgů jsou již běžné. Ale neméně důležitá je i pravidelná a kvalitní domácí péče.

1. Hydratujte
Starší vlas ztrácí barvu i přirozenou vlhkost rychle. Vlasy již nejsou tak krásné lesklé jako kdysi. Je proto na místě, nechat si vlasy několikrát do roka hydratovat v profesionálním salonu. A pomoci si můžete i doma. Vynikající je například kokosový olej. Stačí do dlaní rozetřít pár kapek a nanést na vlasy vždy po jejich umytí.

2. Detoxikujte
Jednou za měsíc se vyplatí vlasy si umýt důkladně. Běžný šampon vám však v tomto případě nepomůže. Je třeba sáhnout po speciálních šamponech, které vaše vlasy zbaví všech nebezpečných nečistot. Nezapomeňte proto své vlasy jednou měsíčně umýt detoxikačním šamponem.

3. Správné sušení
Starší vlas často více krepovatí. Na to má významný vliv i to, jak vlasy sušíte fénem. Je třeba vždy fénovat vlasy ve směru od kořínků po konečky. Takto vlas neporušíte a bude se více lesknout. Chce to trochu praxe, ale stojí to za to.

4. Vlasová kosmetika
Už jsme zmiňovali zázračný kokosový olej, ale staršímu vlasu prospějí i produkty na vyhlazení vlasu nebo na zvýšení lesku. Rozhodně se je nebojte vyzkoušet.

5. Barvení
Staršímu vlasu prospívají spíše tmavší barvy, které v sobě obsahují více lesku. Blond vlasy jsou naopak často suché a bez lesku. Zkuste sáhnout alespoň po tmavším odstínu blond, když se už nemůžete vzdát světlých vlasů.

6. Ostatní produkty
Určitě se vyplatí investovat do profesionálního kadeřnického náčiní. Vynikající je například kulatý keramický kartáč, která dodá při foukání vašim vlasům dokonalý lesk. Učesat se můžete například se speciálním kartáčem vyrobeným ze štětin z divočáka. Takový kartáč dokáže výtečně distribuovat olej vytvářející se na pokožce hlavy po celé délce vlasu. Pokud používáte žehličku na vlasy, nejprve si vlasy ošetřete vhodným přípravkem určeným na žehlení.

7. Mytí
Zapomeňte na časté mytí vlasů. Čím více budete vlasy mýt, tím více bude vaše pokožka produkovat maz. Doporučuje se vlasy umýt 2x týdně speciálním šampónem na bázi bylin a vody. Někdy je vhodné použít raději suchý šampon. Je však dobré vědět, jak ho správně nanést, aby vaše vlasy nezůstaly bez lesku.

8. Stříhání
Vlasy si nechte přistřihávat minimálně každých 12 týdnů, abyste je zbavili suchých a polámaných konečků. Paradoxně právě díky pravidelnému stříhání budou vaše vlasy růst rychleji, protože se nebudou lámat.