EMO - image a pravidla

Zkratka EMO vznikla ze slova emotivní, emoce.  EMO zahrnuje osobitý životní styl, který se vyznačuje zvláštním stylem oblékání. Charakteristickým znakem je hudba, která je směsí hardcore a punku.

EMO - image a pravidla

Image přívržence hnutí EMO je nezaměnitelný
Ofina, která je nejčastěji černá, zakrývá jedno oko.Oblíbené jsou i nepřirozené barvy na ofině resp. ofina tvoří pruh v odstínu růžové či fialové. Make-up je velmi svébytný a výrazný s převládající černou barvou. Kovová bižuterie a různé další kovové doplňky jsou každodenní součástí oděvu v převládající černé, popřípadě fialové a modré barvě. Velmi častá je v odívání kombinace černé a výrazné růžové. Důležité jsou obtažené džíny, těsné košile, brýle a tenisky. Mladé dívky nosí černé nebo červené sukně, které jsou zkombinovány s pruhovanými punčochami.

Jaká jsou pravidla bytí EMO?
Na internetu je množství webových stránek, které nabízejí návody k tomu jak se stát EMO. Správný vyznavač hnutí EMO by měl chápat filozofii svého hnutí, oceňovat EMO hudbu, protože EMO byl zpočátku hudební styl. Hudba má pomoci nadějnému "emákovi" najít své vnitřní přesvědčení být EMO. EMO musí člověk cítit ve svém nitru. Velmi podstatné, pokud ne nejdůležitější je EMO prožívání života. EMO přívrženec působí smutně, depresivně, nejistě, tiše, plaše, mrzutě nebo rozčileně. Je soustředěn na vnitřní prožívání života. Osobnost EMO je popisována jako citlivá, introvertní, deprimovaná se zlomeným srdcem. EMO hnutí má nejen svou hudbu, ale i poezii, která často popisuje nenaplněnou lásku, problémy ve vztazích a potíže v oblasti emocionálního prožívání života. Poezie se nevyhýbá tématům sebevražd a smrti.

Autor: Martina Dvořáková