Holení tváře u žen - dermaplaning

Holení ženské tváře? Ne, nejedná o žádnou novinku. Spíše by se dalo říci, že již to tady bylo a znovu se vrací. Vždyť tvář si břitvou holila i slavná Marilyn Monroe. Dnes ale je možné dermaplaning provádět i nejnovější metodou, a sice lékařským laserem.

Holení tváře u žen - dermaplaning

Oprášen trend v péči o pleť
Nedá se říci, že jde o novinku, ačkoli mnoho žen dodnes nezná podstatu zkrášlování metodou dermaplaningu. Vlna holení ženské tváře však stále více zahlcuje sociální sítě, které přinášejí podrobné video návody ženám, které se rozhodly holit si tvář.

Chloupky i kůže
Dá se říci, že jde o drastičtější formu peelingu, při které se odstraňuje zhrubnutější část kůže i droboulinké chloupky na obličeji, které mají i ženy. Ačkoliv jsou jemné jako ty na pokožce broskve, některým ženám vadí. Po jejich odstranění je pleť bělejší a svěžejší. To byl tajný recept Marilyn Monroe a dnes mnoha dalších žen, které chtějí mít pleť zářivou jako filmová hvězda, přestože jedou MHD do práce.

Zapomeňte na žiletku a pěnu
Holení ženské tváře není postaveno na nanášení pěny a použití klasické žiletky. S mužským vybavením si tak nevystačíte. Na dermaplaning se používá speciální sada nástrojů s jemnými břity. Využijete je i kolem vlasů a obočí, kde pokožku doslova vyhladíte. Odborníci na krásu však tvrdí, že mnohem lepší, bezpečnější a trvanlivější je dát si tuto proceduru udělat v salonu krásy pomocí laseru.

Zarůstat nezačnete
Není třeba se obávat odvěkého mýtu, že holením chloupky zhrubnou a začnou přibývat. Na to ženské tělo prostě není stavěné. Je však třeba přiznat, že se něco změní a je proto pravděpodobné, že pokud s dermaplaningem začnete, bude tento rituál provádět pravidelně. Chloupky na tváři zůstanou jemné, ale změní barvu. Drobné ochlupení je téměř neviditelné díky působení slunce, které z něj vytáhne barvu. Po odstranění dorostlé chloupky jistý čas budou o něco tmavší, než ty, které jste odstranili, ale rozhodně se není třeba bát, že by vám začalo růst strniště.

Zdravý peeling
Dámy, které přesedlaly z peelingové přípravky na "žiletku" si však pochvalují minimální podráždění. Peelingové přípravky citlivější pleti způsobovaly zarudnutí nebo pálení, chemické složky často vysušovaly tvář. To při dermaplaningu nehrozí, protože metoda je čistě manuální, bez absence jakékoliv chemie.