Jak na bolestivou menstruaci?

I vy se měsíc, co měsíc trápíte v bolestech a křečích a na těch pár dní byste nejraději nevylezly z postele nebo dokonce chtěly být mužem?

Jak na bolestivou menstruaci?

Bolestivá menstruace? Pomůže vám Angelika!

Menstruace dokáže nejedné z nás pořádně zkomplikovat život. Bolesti hlavy, břicha, křeče, tlak v prsou či dokonce zvracení a omdlévání - to vše je na několik dní společníkem více než 50% žen. Jen tiše závidíme těm, které se přes "nepříjemnou návštěvu" přenesou, jako by tu ani nebyla nebo si ji dokonce užijí. Věřte, že i ta nejsilnější a nejbolestivější menstruace se dá zmírnit, i když tomu jen těžko uvěřit. Osvědčenými prostředky jsou teplé obklady, ženský čaj, cvičení či pilulky. Nejideálnější řešení je v samotné přírodě.

Objevte její veličenstvo - Angeliku

Pokud si myslíte, že řeč je o legendární Angelice - markýze andělů, jste vedle. Seznamte se s Angelikou čínskou, bylinkou nejen pro ženy. Angelika čínská je známá jako hřejivá bylina - svým teplem tlumí nejen menstruační křeče, ale teplo rozsévá i do končetin. Pokud míváte studené nohy či zkřehlé ruce, Angelika je jako ušitá pro vás.
V tradiční čínské medicíně se tato rostlinka spojuje se všemi typickými ženskými problémy - PMS, menstruací, menopauzou, ale ocení ji i všichni chudokrevná či revmatici. Je ideálním přírodním lékem pro ženy se silnou menstruací, které mají sklon být anemické. Angelika pomáhá regulovat tok krve v děloze a její stahy, čímž se zmírní i bolest. Odvar z kořene se ve starověké Číně používal při léčení anémie, pokud měl postižený výrazně bledou kůži a trpěl ztrátami krve. Stejně pomáhal léčit bušení srdce i malátnost. Prokázáno je, že Angelika celkově posiluje funkci jater a může napomoci i při neplodnosti či vyčerpanosti z porodu. Pozor však, pokud jste těhotná, nebo máte cukrovku, tehdy se Angelice raději vyhněte.

Jak na bolestivou menstruaci?

V lékárně běžně dostanete koupit tinkturu z Angeliky. Stačí ji zředit s polovinou čajové lžičky vody a pít třikrát denně. Ve formě tablety je Angelika vhodná i pro každodenní použití. Vhodné je poradit se i s ženským lékařem. Výluh z Angeliky se používá i při nízkém krevním tlaku, stačí dva šálky denně a tlak se upraví. Trápí vás i nechutenství nebo zažívací obtíže? Nakrájený oddenek vám zaručeně pomůže. Už ve starověké Číně se běžně přidával do jídla, aby zvýšil chuť. Angelika podpoří nejen trávení, ale i celkový krevní oběh, pomůže utlumit bolest i zánět a poradí si i s drobnými vřídky. Angeliku by měla znát každá žena, seznamte s ní i vaše přítelkyně.

Autor: Martina Dvořáková