Jak se využívá olejová terapie?

Olejová terapie není až tak známá, avšak existují lidé, kteří se jí věnují a pomáhají mnohým z nás.

Jak se využívá olejová terapie?

Uzdravování pomocí olejové terapie

Pokud se snažíme o změnu v jakémkoliv směru, například i v oblasti zdraví, už samotná snaha má neskutečnou moc. Pokud něčemu věříme dostatečně silně, může nám to pomoci natolik, že se dostaví kýžený výsledek. Jednou z méně známých, ale o to účinnějších metod léčení je tzv. olejová terapie. Tento velmi jednoduchý způsob léčení, jehož účinky jsou nevídané, léčí bolesti hlavy, bronchitidu, bolesti zubů, trombózu, ekzém a jiné kožní choroby, žaludeční vředy a jiné poruchy zažívacího traktu, střeva a hemoroidy, srdce, krev, ledviny, játra, plíce a ženské problémy. Pomáhá také mimo jiné i při chronické nespavosti, cukrovce, nervových onemocněních, paralýze a encefalitidě, dobře působí při problémech s klouby, zabraňuje růstu zhoubných nádorů a léčí je.

Mnohdy je nejlepším lékem žádný lék. Hippokrates

Nejsou to žádné čáry ani magie, princip je jednoduchý a bez vedlejších účinků. Spočívá v tom, že každý den na lačný žaludek (nejlépe ráno) je třeba si dát do úst polévkovou lžíci oleje a převalovat ho v ústech mezi zuby a pod jazykem (a nepolykat samozřejmě). Olej má totiž schopnost vytahovat z krve toxické látky, takže působí očistně, aniž narušil zdravou mikroflóru těla. Jazyk a ústa jsou nejcitlivější a olej zde působí nejúčinněji. Pomocí vlásečnic se dostane do celého těla. Je dobré jej převalovat v ústech asi 15 - 20 minut, tak dlouho totiž trvá, než se krev z celého těla přečerpá těmito místy. Olej vyplivneme a ústa vypláchneme vodou. Tento proces opakujeme vícekrát denně, ale musíme dbát na to, abychom nebyli najedení. Nemusí to být žádný speciální druh oleje, hlavní je, aby byl lisovaný za studena, čistý a bez příměsí jiných látek. Například slunečnicový, olivový, sezamový ...

Účinky

Účinky se dostaví již za pár dní, pokud je organismus více zanesený tak za několik týdnů. Je to individuální. Netřeba se vzdávat předčasně. Lidé si většinou pochvalují blahodárné účinky na zažívací trakt, zlepšení apetitu, odstranění různých alergií, hemoroidů či zácpy, dobrý spánek v noci, pročištění nosních dutin, odstranění nepříjemného zápachu z úst, nebo dlouhodobých bolestí zad, jakož i zhoubných nádorů velikosti tenisáku. Vynikající výsledky byly dosaženy i při bolestech zubů či krvácejících dásní, na zlepšení paměti ... účinky jsou různé a také individuální. Může se stát, že na začátku terapie se všechny vaše problémy zhorší. Není to nic strašného, je to signál, že se ve vašem těle něco děje, jakási první fáze uzdravování. Důležitá je víra v uzdravení, musíme se naučit chápat naše tělo, protože každá bolest je signálem, že něco není v pořádku. Olej sice tělo pročistí, ale o naši duši se musíme starat sami.

Autor: Martina Dvořáková