Jak vybrat kadeřníka, který porozumí vašim vlasům?

Kvalitní vlasy, dobře padnoucí střih a správně zvolená barva, to je přání každé ženy. Aby nezůstalo jen u snů, je potřeba spoléhat na kvalitní domácí péči, ale také na služby profesionálů. Jenže, ne všichni odborníci a odbornice jsou stejně dobří. Jak tedy poznat, ke komu se vracet a kam raději zapomenout cestu?

Jak vybrat kadeřníka, který porozumí vašim vlasům?

1. Barvení přizpůsobují aktuálnímu stavu vašich vlasů
I když přijdete ke kadeřníkovi s žádostí o barvení, pokud stav vašich vlasů je nevyhovující, určitě by to měl odmítnout. Pokud je máte natolik zničené, že další podobný úkon by z nich udělal jen slámu na hlavě, neměli by ho obměkčit žádné prosby. Speciálně se to týká žen, které si dávají vlasy barva zesvětlovat na blond odstíny, protože to je ničí nejvíce. Podle správnosti by vám měl na pár měsíců navrhnout jen aplikování šamponů, které umožní vlasům krátký odpočinek a přípravu k opětovnému barvení.

2. Oni samotní používají ty produkty, které vám doporučují
Většina salonů má již uzavřené exkluzivní smlouvy s některou vlasovou kosmetikou. Na to, aby vás přesvědčili o jejich kvalitě, je nutné, aby je používali i samotní zaměstnanci. Zkuste z nich šikovnou hrou slov dostat přiznání, zda se v jejich koupelně objevili právě tyto produkty. Pokud ano, jejich odborné znalosti by vám měly být dostatečnou zárukou pro využijte jejich služeb.

3. Připraví pro vás několik návrhů na jednoduchou úpravu
Protože účes by mě být vždy přizpůsoben i vašemu životnímu stylu. Pokud máte náročné zaměstnání a nemůžete si dovolit ráno dlouho stát s hřebenem a lakem před zrcadlem, je jeho povinností vymyslet vám jednoduchý účes, který si zvládnete i vy samy upravit do pěti minut. Toto se týká také konkrétního výběru barvy. Kadeřník by měl zvolit co nejpřirozenější odstín, který byste si v případě nutnosti uměla vytvořit i sama. Neměly by to být tedy žádné divoké kombinace, které nenajdete v obchodech s drogerií.

4. Prozradí vám všechny detaily péče
A tedy jejich rady by neměly končit při pověstném odkazu na kosmetiku se specializací na barvené vlasy. Velmi důležitou informací je, že byste si vlasy neměla mýt první tři dny po obarvení. Během tohoto období totiž pigment stále proráží do struktury vlasu. Pokud byste si je namočila, rychleji byste ztratila původně plánované zabarvení. Rovněž byste měla zapomenout na časté mytí vlasů, které barvu ochuzuje o zdravý lesk. Kadeřník by měl být tedy připraven odpovědět vám i na takové složitější otázky a nestačí, aby vás vyřídil jednou strohou větou.

5. Neudělají z vás levnou kopii celebrit
Situace, kterou asi každá z nás zažila i na vlastní kůži. V novinách nás zaujal obrázek s účesem a barvou, jakou měla nějaká herečka, či zpěvačka. S nadšením vběhnete do kadeřnického salonu, kde vám bez rozvážení nanesou stejný odstín. Chyba! Jako první, v současné době grafických programů si nemůžete být nikdy jisté skutečností. Takže v realitě to může nakonec působit dost komicky. Druhou chybou je, že nová barva se musí přizpůsobit vaší celkové vizáži. Nemůžete někoho jen tak kopírovat, protože se vám to na něm zalíbilo. Dobrý kadeřník vám dokáže na rovinu říci, že byste s tímto odstínem nevypadala dobře, a že k vám se hodí něco úplně jiného. Stejné pravidlo platí i při výběru účesů. Pokud tedy není váš kadeřník i vašim nepřítelem číslo jedna, neudělá z vás nezdařené kopie hvězdiček, ale přizpůsobí se vašemu celkovému vzezření.

Úvaha na závěr
Milé ženy, doufáme, že jsme vám alespoň trošku poradili. Nezapomeňte se tedy při výběru kadeřnického salonu řídit nejen naoko známým jménem, ​​ale i jejich skutečnými dovednostmi, které se skrývají i v malých detailech. Ne vždy platí, že nejdražší musí být notně i nejlepší.