Kameny, které léčí nemusíte vybírat, najdou si vás samy

Vzácné kameny jsou pro někoho jen krása na kterou padá prach a je třeba o ně pečovat, ale většina lidí, kteří si je opatří nebo jsou jimi obdarováni věří, že mají léčivé účinky. A mají pravdu. V kamenech je ukrytá energie, která je schopná léčit. Jen je důležité, vybrat si ten správný, a také správně o něj pečovat. Samozřejmostí by mělo být i to, že ho nebude brát do ruky nikdo kromě vás.

Kameny, které léčí nemusíte vybírat, najdou si vás samy

Ten správný si vás přivolá
Zvolit si ten vhodný kámen může být ze začátku komplikovaná věda. První možností na výběr je přizpůsobit ho znamení, ve kterém jste se narodili. Hvězdy nám tímto způsobem předurčují i ​​mnoho jiných daností. Řídit se jejich našeptáváním můžete i tentokrát. Pro Býka je vhodný smaragd, Váhám pomůže opál a Vodnář se přátelí s ametystem. Můžete sáhnout také po konkrétním zaměření. Vyberte si kámen podle aktuálního neduhu nebo podle cíle, na který chcete, aby zapůsobil. Důležité je řídit se i instinktem. Polodrahokam si vás vybere totiž sám. V kontaktu s ním pocítíte zvláštní energii a nutkání, takže se klidně oddejte i takové volbě. Mnoho může ovlivnit dokonce i jejich barva. Takže možností na výběr máte skutečně nepočítaně. Kámen můžete nosit jako šperk a měli byste ho mít ve stálé blízkosti. Můžete ho používat i při meditovaní, přikládání na tělo, někdy stačí intenzivní oční kontakt a umístit jej můžete i v bytě, aby tak vyrovnal energie a zajistil pozitivní působení sil.

Je pouze váš!
Pokud budete tyto vzácnosti nosit pravidelně u sebe, možná občas pocítíte nutkání dotknout se jich a čerpat tak energii. Mějte však na paměti, že tato exkluzivita je určena výhradně pro vás. Abyste si zajistili plnohodnotný příjem pozitiv, neměl by přijít do kontaktu s jinou osobou, než s vámi. Klidně se chovejte majetnicky, a když se vám náhodou někdo dotkne jeho povrchu, opláchněte jej čistou vodou. Tak jako kámen zanechává stopy na vás, vy předáváte kousek sebe na jeho část. Zůstáváte tak vzájemně propojení a nikdo by vám do tohoto magického kruhu neměl zasahovat.

Nezapomínejte na očistu
Když si koupíte nový talíř nebo hrnec, je pro vás přirozené, že je před prvním použitím nejprve umyjete. Stejně byste se měli chovat i k novým kamenům. Umyjte je pod proudem vody a nechte ho ponořený v misce s touto tekutinou. Ještě před tímto úkonem si dobře prostudujte detailní informace o něm, protože některé polodrahokamy delší kontakt s vodou nesnášejí. Během používání na sebe chytají různé negativní energie a postupně se vybíjejí. Každý večer byste ho měli znovu opláchnout a pak chvilku podržet v ruce, abyste znovu nabyli vzájemný kontakt. Někdy je třeba dát kámen zcela vybít, aby mohl přijmout nové pozitivní síly. Vložte ho nejprve do chladničky a nechte ho tam několik hodin. Pak ho položte na přímé slunce a dopřejte mu nasátí potřebné síly. Tomuto očištění říkáme energetické. Občas však je potřeba vymazat i jeho informační rovinu. Provést byste to měli zejména před použitím kamene na léčení. Učinit tak můžete přiložením k hematitovému nebo ametystovému jádru, které z něj vymaže všechny uložené informace. Kameny občas mohou změnit i svou barvu. Stane se tak kvůli silnému vyčerpání třeba při boji proti nemocem. Po očistě ho nechte pak několik dní odpočívat, aby dokázal načerpat znovu energii.

Moc křišťálu
I když všechny polodrahokamy mají velkou sílu, přesto se jeden z nich může pochlubit s extra dávkou energie. Křišťál je totiž unikátním univerzálním pomocníkem, který odblokuje negativa ve vaší blízkosti a zároveň vás nabíjí potřebnými složkami. Zároveň čistí vaši auru a taktéž je vhodný u mnoha nemocí jako například na štítnou žlázu nebo vředy.

Rubín, tyrkys, tygří oko, růženín, smaragd a achát
Rubín je zase skvělým pomocníkem při zotavování se z operace a navíc pomáhá s láskou. Tyrkys vrací tělu harmonii a výborně bojuje s toxickými látkami. Větší sílu a vyrovnání energií v těle dostanete od tygřího oka, které navíc podporuje zcelení zlomených kostí. Růženín stimuluje sexuální energii a smaragd povzbudí váš intelekt. Achát se zase doporučuje lidem nemocným rakovinou a měsíční kámen je účinný při menstruačních bolestech.

Autor: Martina Dvořáková