Kde se žije šťastněji?

Britové jsou ve Francii šťastnější a zdravější. Podle průzkumu se 87 procent britských vystěhovalců ve Francii cítí být šťastnějšími a 94 procent zdravější.

Kde se žije šťastněji?

Podle Britů žijících ve Francii jsou Francouzi více sexy a lépe se oblékají-zejména tamní ženy. Nejsou však zábavní ani dobří společníci, jak vyplývá z průzkumu veřejného mínění. Ale Britové, kteří se usadili ve Francii, jsou šťastnější a zdravější a u francouzských obyvatel si cení důležitost, kterou připisují rodině, nižší zločinnost a větší pohodovost.

Jeden z hlavních důvodů, proč se Britové stěhují do Francie je to, že smysl pro komunitu zde nadále skutečně existuje. Mají čas na rozhovor i na popřemýšlení o životě. Lidem se líbí, že na rodinný život zde kladou velký důraz. Podle průzkumu se od příjezdu do Francie cítí být 87 procent britských vystěhovalců šťastnějšími a 94 procent zdravější, protože se lépe stravují, více si sami vaří a cvičí. Podle 92 procent respondentů je kvalita života ve Francii dobrá nebo vynikající; 49 procent si to myslelo i během života ve Velké Británii, kde kritizovali vysokou zločinnost, špinavé ulice a alkoholismus.

Nejzajímavější jsou však zřejmě zjištění, která jsou osobní. Většina, 71 procent britských mužů a žen, považuje Francouzky v porovnání s Britkami za více sexy, podle 56 procent jsou atraktivnější, pro 66 procent jsou lépe oblečené a 92 procent si dokonce všimlo, že jsou štíhlejší.
S menším rozdílem, ale také převahou, skončili francouzští muži. Ti jsou podle 59 procent účastníků průzkumu vzrušující a lépe oblečení, podle 84 procent dotázaných jsou štíhlejší a v porovnání s britskými muži i atraktivnější - myslí si 47 procent respondentů.
Celkově 30 procent z 1 000 oslovených Britů ve Francii zhublo a v 15 procentech se jim zlepšil sexuální život. Přes 70 procent z nich však uvedlo, že britští muži a ženy jsou inteligentnější a lepší společníci, podle 80 procent jsou i vtipnější než jejich francouzští sousedé. Jedním z nejpozoruhodnějších rysů těchto zjištění je, že opravdu hodně Britů přišlo do Francie hledat svůj sen a zjistili, že tráva na druhé straně je skutečně zelenější.