Kokosový olej do aromalampy, na nábytek, tělo i na vaření

Kokosový olej příjemně voní, nedráždí pokožku, navíc se dá použít i jinak než na vaření a péči o tělo. Využijete ho i při řadě domácích prací. A nemusíte si na ně navlékat ani rukavice. Ba naopak, když aplikujete kokosový olej na předměty, zároveň si zdravě promastíte pokožku na rukách.

Kokosový olej do aromalampy, na nábytek, tělo i na vaření

Kokosový olej - kosmetika, vaření a ...
Už jste se naučili vařit s náhradou vašeho milovaného slunečnicového nebo řepkového oleje? Do kuchyně přichází kokos. A ne jen tam. Populární kokosový olej čím dál tím více než přírodní esence přichází i do našich kosmetických taštiček a mnozí se jeho vůně prostě nemohou nabažit. Víte však, že tato dobrota se dá jednoduše využít i při mnoha domácích pracích? 

Kokosový olej jako mazivo
V případě, že se vám zadrhává mixér či topinkovač, kokosový olej můžete jednoduše použít jako mazivo, které jim při pohybu pomůže. Pokud vaše dřevěné vařečky mají pár škrábanců či je z nich nepěkně cítit guláš ještě z minulého rýdne, po tom, když je klasicky umyjete, navlhčete hadřík kokosovým olejem a do vařečky (nebo i dřevěného prkénka apod.) ho vmasírujte. Pak stačí jen opláchnout a kuchyňské náčiní je jako nové.

Krém na boty
Se škrábanci na kožených botách či oblečení si také kokosový olej umí účinně poradit. Postačí jemným hadříkem znovu vmasírovat do materiálu. Tento olej vám pomůže i při takové drobnosti, jakou je zaseknutý zip.

Do aromalampy
V koupelně kokosový olej můžete použít jako základ svých oblíbených vůní. V malé misce smíchejte lžíci kokosového oleje se svou oblíbenou esencí v aromalampě.

Usazeniny na sanitární keramice
Kokosový olej vás zbaví i usazenin ve vaně či sprchovém koutě a vyleští všechny lesklé, koupelnové povrchy.

Vrzající panty a ulpělý prach
V obývacím pokoji si můžete olejem pomoci například u vrzajících pantů skříněk. A když natřete tenoučkou vrstvu oleje na nábytek, utírání prachu si do budoucna mimořádně usnadníte.

Setření lepkavých míst po samolepkách
Díky kokosovému oleji rychle vyčistíte jakýkoliv lepkavý povrch (například po nálepkách na keramice nebo žvýkačce).

Autor: Lenka Kostková