Nejlepší partnerky pro muže, které ovlivňují jejich vlastní matky

Při výběru ženy na celý život muži obvykle nevědomky přilnou k ženě, která se podobá jejich matce. Je to logické, většina synů své matky miluje a touží po tom, aby s nimi ženy vytvořily tak harmonický domov, na jaký byli zvyklí. Problém může nastat v tom, že matky na partnerky svých synů začnou žárlit. A když si naopak synové najdou pravý opak svých matek, opět je tu problém, protože matkám tyto ženy budou proti mysli.

Nejlepší partnerky pro muže, které ovlivňují jejich vlastní matky

Pro některé ženy může být taková informace šokující
Ve skutečnosti však na tom není nic nepřirozeného, když muže přitahují ženy, které se podobají jeho matce. Proč je to takto dáno? Evoluce a přírodní zákony jsou předem naprogramovány tak, že muži si hledají ženy podobného druhu, z jakého pocházejí oni sami. Muži, kteří mají blízký vztah se svou mámou od narození po současnost, podvědomě vyhledávají ženu, která se bude podobat právě na jejich matku, jako přes kopírák. V případě žen toto "pravidlo" neplatí. Jejich partneři většinou nemají mnoho společných znaků s jejich otci a ani si podle nich nevybírají partnera.

Pozor, tyto společné rysy se netýkají pouze fyzické krásy a podoby
Vztah mezi matkou a synem ovlivňují samozřejmě i povahové vlastnosti. Oidipovský syndrom, při kterém muž miluje své rodiče ve velké míře, byl mnohými psychology vyvrácen. Ti zastávají názor, že mít v mládí silný vztah s matkou dobře ovlivňuje to, když si muž hledá partnerku do budoucna. Pokud však toto silné pouto k matce přetrvává u muže, který je zadaný nebo ženatý mnohem intenzivněji, je to skutečně zvláštní.

Výzkumy také ukazují,
že naopak, když muž vyrůstal bez matky a tedy bez mateřské lásky, může si v dospělosti hledat velmi podobné typy žen. Nebo naopak, nedostatek lásky může způsobit to, že si hledá ženu, která mu nahradí matku. Tito muži se pak mnohem více tulí k ženě a častokrát v nich i dospělá žena vidí malé chlapce.

Než muži zjistí, že našli tu pravou,
měli by se podívat zpětně na vztahy, které jim nevyšly. Ženy, s nimiž randili, měli také souhrn nějakých vlastností, ať už dobrých nebo špatných. Ty by měl muž analyzovat a porovnat s vlastnostmi své matky. Pokud zjistí podobnost mezi nimi, měl by ihned soustředit své úsilí na jiný typ žen. Cíl je jednoduchý - takový typ, který mu nepřipomíná jeho vlastní matku.