Onemocnění, které muži často podceňují

Problémy s prostatou trápí muže i jejich ženy. Muži jsou nemocní, nechtějí anebo se stydí to přiznat a ženy by rády mužům pomohly, ale ti o tom často nechtějí ani slyšet. A když se konečně odhodlají problém řešit, může být na jednoduchou léčbu již pozdě.

Onemocnění, které muži často podceňují

Jak mu odůvodňuje nezbytnost návštěvy lékaře?
Vyšetření nebolí a pomáhá otevřít cestu k léčbě, která muži přinese výraznou úlevu, zlepšení života. Muži se zvětšenou prostatou podle svých partnerek nejčastěji navštěvují urologa až tehdy, když jim problémy komplikují běžný život. Proč těmto komplikacím, které mohou mít dopad na každodenní život a celkovou atmosféru v domácnosti, nepředejít? Většina žen si myslí, že muži se stydí navštívit urologa a někteří obecně neradi navštěvují lékaře. Ženy jsou také přesvědčeny, že muži se obávají vyšetření, má-li být bolestivé. Pokud máte doma typického muže, který jde k lékaři, až když je špatně, zkuste mu domluvit, aby s návštěvou lékaře neotálel. Může se tak vyhnout nepříjemným komplikacím.

Mohu svému partnerovi pomoci i jinak?
Ano, například vhodným složením stravy, dostatkem pohybu a zdravým životním stylem. Zatímco některé potraviny mohou vznik onemocnění podporovat nebo jej zhoršovat, jiné mají naopak ochranný efekt. Zejména mužům ve vyšším věku, ale preventivně i mladším, je třeba proto do jídelníčku zařadit čerstvé ovoce a zeleninu.


Mohlo by vás také zajímat