Povaha, která nikdy nespí

Výbušné povahy nejsou oblíbené, ale také nejsou mnoho nebezpečné. Takový člověk se rychle vytočí, ale řekne co potřeboval a je klid. Ostatní u něj moc dobře vědí, na čem jsou. Ale jsou i takové povahy, které zákeřně mlčí, aby mohly v tichosti vrazit nůž do zad. A těm je třeba se vyhnout, protože s těmi se moc špatně bojuje.

Povaha, která nikdy nespí

Co na srdci, to na jazyku
Výbušné typy nejsou bůhvíco pro partnerský vztah, rozvášní atmosféru i na pracovišti, vlastně je není sranda potkat kdekoliv. A jsou všude! Ale pokud poznáte přímo profesionální mrchu, co se na vás usmívá a je schopna předstírat náklonnost, kamarádství či kolegialitu, přitom vám kope hrob, až potom získáte lepší přehled o (ne) lidském chování. Zjistíte, že je mnoho podob omezenosti a že ty nejméně škodlivé problémové osoby jsou ty, které své emoce dávají na plno ven. Přestože i negativní.

Víte, na čem jste
Když dotyčný nekrotí svou zlost, kterou cítí jako opodstatněnou, dá se v jeho chování vyznat. Takový si většinou nevybírá, před kým uvolní tok nervů a tak můžete klidně spát, že ať vznikne mezi vámi jakýkoliv konflikt, nemusí být osobní. Naopak, tito "samovznětlivci" prskají často neustále, jaksi neumí fungovat bez toho, aby je něco nerozčilovalo, aby si nestěžovali, nechtěli být vyslechnuti, politování. To je právě to, co je odlišuje od těch, kteří opravdu kují nečisté hry a chtějí vidět padat na zem oběti, na které se zaměří.

Mrcha je ticho, ale nikdy nespí!
Zatímco na věčného pesimisty můžete vytasit různé obranné mechanismy, například trefný humor nebo ignorování jeho nešťastné tvářičky, na fikanou potvoru co po vás jde, to příliš neplatí. Mnohdy si až pozdě všimneme, že se v naší blízkosti dějí podivné věci, kterým nerozumíme a je to jen výsledek toho, že zatímco my, žijeme v naivní představě "každý se stará hlavně o sebe a druhému nepřeje nic špatného", mrcha nespí! Ležíte jí v žaludku a potřebuje se vás zbavit. Tuto stravu však paradoxně potřebuje k přežití, proto vás její kyseliny budou dlouho rozežírat. Když se vám podaří zachytit varovné signály a vymrštit se z její moci, najde si jinou oběť. Ona se nezmění, musí jiné vysávat, aby žila, ale vy se změnit můžete a nové mrše už nedáte šanci!

Autor: Martina Dvořáková