První pomoc pro mastné vlasy - kukuřičná mouka a dětský zásyp

Znáte tu situaci, máte mastné vlasy a říkáte si, že ještě dnes je to celkem dobré, ale zítra už si je musíte umýt? A náhle se plán zůstat doma zvrtne a vy litujete toho, že jste odložila mytí vlasů na ráno. Co dělat, když nemáte ani suchý šampón ani dostatek času na mytí? 

První pomoc pro mastné vlasy - kukuřičná mouka a dětský zásyp

Vaše vlasy jsou hotová pohroma,
umýt si je už nestihnete a jak na potvoru nemáte suchý šampon? Nevadí, vyrobit si ho můžete raz-dva, pokud znáte ty správné ingredience. Výhodou takto připraveného šamponu je i to, že nevoní tak pronikavě, jako mnohé produkty z drogerie.

Jak na to?
Na jeho přípravu existuje řada variant. Jednou z možností je mix kukuřičné mouky a dětského zásypu. Smíchejte je v poměru 1: 1 a směs naneste rovnoměrně na kořínky. Následně vysušte ručníkem a důkladně vyčešte. Namísto této směsi můžete použít i kukuřičný škrob nebo léčivé bahno v prášku, které nanesete na kořínky pomocí štětce či kartáčku. Nechte krátce působit a následně vykartáčujte.

Tip pro tmavovlásky
Podomácku vyrobený suchý šampon může zanechat na tmavých vlasech našedlý závoj. Předejdete tomu, pokud do připravené směsi přidáte kakaový nebo kávový prášek. Vaše vlasy budou nádherně lesklé a voňavé.


Mohlo by vás také zajímat