Mastné vlasy stačí umýt šamponem jednou za pět dní

Jak přežít čtyři dny bez mytí vlasů? Pro ženy s normálními vlasy úplná hračka. Horší to je u žen, kterým se tak rychle mastí vlasy, že si je myjí téměř obden. Ale zde platí to, že se vyplatí vytrvat. A vlasy si zvyknou, že nemusí neustále produkovat maz a chránit tak vlasové kořínky před účinky agresivní vlasové kosmetiky.

Mastné vlasy stačí umýt šamponem jednou za pět dní

První den
Poctivě si umyjte vlasy. Vyhněte se "hutným" šamponům, sáhněte raději po čirých, na bázi lehkých látek, které pomáhají v boji s mastnými vlasy.

Druhý den
Pokušení je velké a láká vás to umýt si vlasy, protože ráno nevypadají vůbec lákavě. Vydržte! Sáhněte po suchém šamponu a vlasy ošetřete jím. Můžete vyrazit do práce!

Třetí den
Abyste mohla bez umytí vlasů vyjít na ulici, musíte tomu přizpůsobit účes. Takže vlasy si sepněte do copu nebo si udělejte drdol. Není to tak strašné!

Čtvrtý den
Poslední den bez šamponu. Vlasy umyjte ve sprše, ale jen vlažnou vodou. Namísto šamponu do vlasů vmasírujte bio jablečný ocet, od kořínků až po konečky. Ocet upraví pH vaší vlasové pokožky a vlasy ožijí i bez použití šamponu. Ocet z nich po pár minutách smyjte.