Rychlé oblékání po návštěvě sprchy může způsobit kvasinkovou infekci

Také se často osprchujete, utřete se a hned na sebe navlékáte oblečení? Tak to, milé ženy, již nedělejte! Protože oblékání, pokud nejste zcela suchá, nedělá vůbec dobře vaší vagíně. Proč tomu tak je?

Rychlé oblékání po návštěvě sprchy může způsobit kvasinkovou infekci

Vlhké prostředí - ráj pro kvasinky
Pokud si obléknete spodní prádlo a nejste tam dole ještě pořádně suchá, může to velmi rychle vést ke kvasinkové infekci, protože kvasinky se doslova milují právě vlhkém prostředí. I toto je důvod, proč se během teplých letních měsíců, kdy se ženy chodí často koupat, hromadí pot v oblasti genitálií a způsobuje zdravotní nepříjemnosti. Všechny ženy mají v pochvě kvasinky a bakterie, ale pokud jsou v rovnováze, vše je v pořádku. Pokud se však zvýší počet kvasinek, nastane problém. Teplo, vlhkost a tření - to vše může vést k podráždění i k případným změnám pH prostředí, čímž se zvyšuje množství kvasinek a dochází ke infekcím. 

Co je to kvasinková infekce?
Kvasinková infekce patří mezi velmi časté příčiny podráždění pochvy. Nejčastěji je doprovázena dráždivým, svědivým výtokem - častokrát připomínajícím hrudkovitý bílý tvaroh. Vedle výtoku se objevují zanícená místa na sliznici genitálu, která jsou oteklá, červená a mohou způsobovat svědění a pálení.

Jak se tomu vyhnout?
V případě, že se chystáte k jezeru nebo na koupaliště a víte, že nebudete mít čas pořádně oschnout tam dole, existují dvě řešení. Buď je lepší, obejít se bez kalhotek, popřípadě si schválně sbalit jen jednoduché šaty, díky kterým bude vaše vagina zespodu "dýchat" a vyhnete se tak jejímu podráždění. A druhou možností je, pořídit si kvalitní bavlněné spodní prádlo, které lépe odpařuje vlhkost a pomáhá pokožce dýchat.