Sex z reklamy a skutečnost

Sex - dříve tabuizované téma, dnes je ho naopak všude plno. Číhá na nás v podobě reklam v televizi, rádiu, časopisech i lékárnách. Dospívající mládež řeší své první a manželé po x letech často i poslední zkušenosti v této oblasti. Ze života filmových hrdinů bychom mohli nabýt dojmu, že sexuální atleti mají na růžích ustláno, ale nemusí tomu být vždy tak.

Sex z reklamy a skutečnost

Jak to však bývá ve skutečnosti?
Po přečtení různých článků a diskusí na téma sex, můžeme zprůměrovat žádostivost žen na "3x do týdne stačí prosím" a žádostivost mužů na "každý den prosím (případně i několikrát)". I když mnohdy je to i opačně. Důležité je však to, jak dosáhnout harmonii i v této, maximálně důležité složce vztahu. Nejdůležitější je určitě upřímnost a otevřenost. Když to sklouzne do výmluv typu: "Mám migrénu.", už asi není vše úplně v pořádku. A je třeba si otevřeně říci, kdo se jak cítí, jaký prožil den a možná ... ani se nenadějete a budete si ležet v náručí i přes bolesti hlavy. Není asi nic horšího než mlčet a čekat na "spasení" - že se věci samy vyřeší. Mlčet je zlato. To je sice pravda, ale velmi nedoceněná v záležitostech tohoto typu.

Ženu je třeba hýčkat a rozmazlovat
Pánové jsou připraveni na sex téměř vždy, ale ženu je třeba na něj připravit, vyvolat v ní pocit touhy. Poté, co se vrátí z práce, postará se o všechny členy rodiny a každou část bytu, je žena - matka akorát zralá do postele ... Tak jak na nás? Způsobů je nepočítaně a každý pár si musí přijít na ten svůj. Velmi zajímavé a lákavé je takzvané "role play", kdy partneři předstírají, že jsou někdo jiný. Není nutné oblékat se do kostýmů, stačí párty paruka za pár korun, změna chování zdarma, nějaké zajímavé jméno a hra může začít. Sex nesmí bolet! V supermarketu, a drogerii dnes již snadno koupíte různé lubrikační gely a je velmi praktické je používat, třeba i spolu s dalšími hračkami ze sex shopu. Při výběru se můžete cítit jako na zmrzlině, protože příchutí a vůní je spousta. Někoho zase rozpálí nahá těla v erotických filmech, tak co si něco takového prohlédnout ve dvojici? Hezký večer při sklence vínka podnícen erotikou z televizní obrazovky .. Nejpohodlnější sex je samozřejmě v posteli, ale rozhodně není nejvíc vzrušující. Proč tedy nevyzkoušet i jiná místa bytu nebo se dostat až za jeho práh?

Co však, pokud ani toto všechno nezabírá?
Někdy má člověk chuť se už pomalu i zastřelit, aby tomu sexu přišel na kloub. U žen a někdy i mužů se může vyskytnout snížené nebo nízké libido - sexuální touha. Ženám se to stává častěji, ba dokonce podle statistik má takovou smůlu téměř 50% žen. Neuvěřitelné číslo, zvláště při představě, že všichni naši známí, ne-li celý svět, mají dokonalý sexuální život, bez jediné chybičky, fungující jako švýcarské hodinky. Nízké libido může být ovlivněno různými faktory, se kterými se dennodenně setkáváme. Jsou fyzického nebo psychického charakteru. Může to být způsobeno anémií, alkoholem, drogami, také ženy diabetičky mohou mít problém se sexuálním apetitem, nebo vlivy různých hormonálních změn v těle po porodu, či uklidňujících léků. Z psychologických příčin to může být stres, přepracovanost, deprese, hněv, traumata z dětství, potlačována homosexualita, vážné problémy ve vztahu, nebo složité podmínky bydlení. Najdete se někde? Některé z těchto příčin se dají poměrně snadno odstranit a v dnešní době není ničím výjimečným zajít na debatu s psychologem. V současném hektickém světě máme každý hlavu plnou různých starostí a objektivně hodnotit stav naší mysli může asi jen nestranná osoba. Problémům je třeba se postavit čelem, i když někdy je právě toto nejtěžší, a zajistit si vlastní blaho. Někdy musí být člověk sobec ​​a myslet hlavně na sebe a na své dobro. Proto komunikujme a poznávejme sebe i partnera, abychom dosáhli souzvuk těl i duší.

Autor: Lenka Kostková