Suchá pleť se díky močovině stává pružnější a dobře hydratovaná

Urea, česky močovina, je nejenom odpadní produkt metabolismu těla, ale také, v syntetické podobě, důležitá složka hydratačních krémů. Pro suchou pokožku je močovina doslova lék. Pleť se stává hladší, pružnější a stoupá i její vnější ochrana.

Suchá pleť se díky močovině stává pružnější a dobře hydratovaná

Močovina se považuje za téměř zázračný lék na suchou pokožku,
proto v současné době existuje mnoho krémů, pleťových mlék a dalších produktů pro péči o pleť s touto složkou. Pozitivní účinek se zkoumá už dlouho - urea je přirozenou součástí naší pokožky, která se častokrát neprodukuje v dostatečném množství. Z tohoto důvodu je na místě, abychom tento vzácný materiál dodávali zvenčí, a tím zabránili vysychání pokožky, resp. vyléčili ji.

Co je močovina?
Důležitý materiál pro hydrataci pokožky - slovo "urea" je jen latinské označení. Močovina je organická sloučenina uhlíku, kyslíku, dusíku a vodíku. Vzniká jako konečný produkt odbourávání bílkovin. Urea hydratuje kožní buňky zevnitř, a tak působí proti suché pokožce. Odpor nemějte - kdysi se močovina získávala z moči koní, dnes se naštěstí vyrábí synteticky.

Jak účinkuje?
Suchá kůže má častokrát nedostatek močoviny. Krémy s močovinou zvlhčují kožní buňky, takže pokožka bude díky nim opět hydratovaná. Zabráníme tím nejen ztrátě vlhkosti, ale posílíme i přirozenou ochrannou funkci kůže a optimalizujeme její elasticitu.

Od hlavy k patě
Výběr výrobků s obsahem močoviny je pestrý. Existují krémy na obličej, pleťová mléka, sprchové gely, balzámy na rty, krémy na ruce a mnoho jiných. Suchou pokožku můžete mít díky močovině pod kontrolou. A co je dobrá zpráva, tyto výrobky nepatří k předraženým.

Autor: Martina Dvořáková