Čas na nový sen nás posune dál, ne čas, který si hlídáme na hodinkách

Asi každý z nás občas něčemu uvěřil a časem se přesvědčil o tom, že to byl nesmysl. Někdy nás nutí moudra cizích lidí přemýšlet, ale někdy je okamžitě vezme za své, a přitom jsou při hlubším zamyšlení úplný nesmysl. Přesto se často jimi řídíme, anebo je alespoň zbytečně šíříme dál. A které to jsou? Například, těchto pět určitě stojí za povšimnutí, a možná vám i něco připomenou.

Čas na nový sen nás posune dál, ne čas, který si hlídáme na hodinkách

1. V životě třeba bojovat
Člověk, který má potenciál a chce, jeho motivací by měl být jeho úspěch a ne překonat úspěch někoho jiného. Už odmalička jsme vedeni k tomu, abychom byli lepší než starší sestra, nebo než spolužačka, později jako kolega v práci. Život ale není soutěž ani boj! Pokud hrajete hru na vítěze a poraženého, ​​bude vás to jen vyčerpávat. Proto je dobré dívat se na svůj trávník a ten si udržovat a zkrášlovat podle svého vkusu. Sousedů trávník ať je pro nás maximálně inspirací.

2. Čas letí
Hodinky v telefonu, hodinky na ruce, hodinky na stěně. Není divu, že máme pocit, že nic nestíháme, že myslíme na to, co je třeba zařídit zítra, za týden, příští měsíc. V našich hlavách tak vzniká zvláštní představa o čase, která nás nutí myslet jen na budoucnost a nedovoluje nám naplno prožívat sílu momentu. Nezapomeňte, každý z nás má stejný čas, v tomto jsme si všichni rovni, tak ho využijte správně a se správnými lidmi.

3. Potřebujeme jistoty
Nedovolte, aby vás nejistota a strach z něčeho nového před něčím zastavili. Je pravdou, že nejistota se může zdát jako příliš velký risk, ale spíše ji je třeba brát jako výzvu, která náš život může posunout mílovými kroky vpřed. Nebojte se, vyžádat si to, na co máte nárok!

4. Život je nespravedlivý
Kolikrát jsme si minimálně povzdechli nad tím, jak se s námi život nespravedlivě pohrál. V některých situacích jsme měli chuť minimálně někomu vynadat. Co když to, co se stalo, se stát mělo? Žena, která se kvůli manželovi dostala do těžké životní situace, musela dva roky otáčet každou korunu dvakrát. Našla si druhé zaměstnání, kde poznala úžasného muže, který nyní stojí po jejím boku a je její největší oporou. Ona je vděčná za předešlou zkušenost, protože díky ní našla v životě štěstí.

5. Jsme limitováni
Pokud uvěříte tomu, že vám někdo, nebo něco dává limity, budete je slepě dodržovat. Ve skutečnosti byste měli zkoušet tyto pomyslné stopky překračovat. Zkuste si napsat vaše sny tužkou na papír. Tužkou proto, že vaše sny se přirozeně časem mění, dokonce mizí a objevují se nové a lepší. Pokud jste si váš sen splnili, je pravděpodobné, že na začátku jste ho pokládali za téměř nedosažitelný. Limity nejsou, je čas na nový sen.

Autor: Lenka Kostková