Nový vztah nelze uspěchat

Co se vleče neuteče. A platí to i v začínajícím vztahu. Proto se nebojte a nebuďte moc iniciativní. Mohl by se vám stát pravý opak! Vše nejde hned, tak nenaléhejte. Partner by mohl nabýt dojmu, že ho ženete tam, kam on sám nechce.

Nový vztah nelze uspěchat

Neuteče vám
Nemějte pocit, že nyní, když jste si už někoho polapili, tak ho už jen tak nepustíte. Naopak. Snažte se o pravý opak. Jen ten bude mít efekt. Na začátku vztahu se totiž vyplatí tvářit, že vám je váš partner tak trochu lhostejný. Ne však velmi. Můžete mu občas napsat i první, on by však měl mít dojem, že vás dobývá. Znamená to, že mu chybíte, když vás hodinu neslyší. Ať však více kontaktuje on vás, jak vy jeho.

A já k tobě?
Chodí jen on k vám a jeho život je opředen nevysvětlitelným tajemstvím? Nezoufejte. Časem se to vykrystalizuje. Nevíte, jaké důvody má na to, že vás k sobě ještě nepozval/a. Možná má malý byt, nemá čas uklidit, bydlí s rodiči, důvody můžou být různé. Sami uvidíte, že se to srovná a pokud přijde ten správný čas, pozve vás i k sobě.

(Ne) buďte iniciativní
Pomalu skutečně dále zajdete. Je jasné, že byste rozpačitý začátek měli co nejdříve za sebou a už nejraději dnes věděli, co má rád/a, jaké má kamarády, jak vaří jeho/její máma a přátelit se s příbuznými, ale mírněte se. Pokud byste příliš rychle skočili partnerovi do života a nenechali ho dýchat, mohlo by to vašemu vztahu jen ublížit. Raději se stáhněte, i když to tak necítíte. A nezapomínejte: Nebuďte příliš iniciativní! Mohl/a by se začít spoléhat na to, že neustále bude vymyšlen program a hned na začátku vztahu zlenivět.

Autor: Lenka Kostková