Cvičení kalenetiky zpevňuje svaly a zvyšuje sebevědomí

Cvičení kalenetiky v současné době nepatří zrovna mezi populární sporty. Do popředí se dostávají cvičení s exotickými názvy. Ale pravdou je, že kalenetika je opomíjena neprávem. Mezi její nesporné výhody patří to, že je pro všechny věkové kategorie, je na cvičení jednoduchá a přitom účinně zpevňuje a posiluje svaly.

Cvičení kalenetiky zpevňuje svaly a zvyšuje sebevědomí

Kalanetika zažila "boom" zejména v devadesátých letech minulého století
I dnes existují lidé, kteří na kalanetiku nedají dopustit. A oprávněně! Původní cviky mají aktualizovanou techniku ​​provádění a přibylo i mnoho nových, zajímavějších. Velmi oblíbená je i kardio kalanetika. Skvělé je, že cviky nejsou náročné (což, mimochodem, vůbec nesnižuje jejich účinnost). Proč se tedy věnovat právě kalanetice?

1. Zpevníte si svaly a vytvarujete tělo
Snažíte se žít zdravě a pravidelně sportovat? V tom případě víte, že stejně důležitý je kardio i silový trénink. Nevyhovuje vám posilování, ale potřebujete zpevnit a vytvarovat svaly? Kalanetika vám pomůže zvýšit množství svalové hmoty (nezapomínejte, že více svalů = rychlejší metabolismus) a vytvarovat problematické partie jako bříško, hýždě a stehna.

2. S kardio kalanetikou zhubnete
Kalanetika je zde již několik desetiletí a je nezbytné, aby se přizpůsobovala době, resp. nárokům cvičících. Mnozí z nich se snaží zhubnout. Vybírají si sportovní aktivity, které jsou zaměřeny hlavně na efektivní spalování tuků. A právě na to je určena kardio kalanetika. Ačkoliv je ve srovnání s jinými aerobními aktivitami pomalá (hudba je přizpůsobena 110 až 120-ti tepům za minutu), umožňuje lépe kontrolovat rozsah pohybu a zaměstnává více svalů.

3. Cviky jsou jednoduché
Chcete se hýbat, ale máte velkou nadváhu, která vám brání jít sportovat mezi lidi? Dlouho jste necvičili a máte mindráky z návštěvy posilovny? Provádějte sportovní aktivitu doma! Cviky, které se používají v kalanetice, nejsou náročné. Správné provádění si snadno osvojíte podle knih a DVD. Nemusíte nikam chodit, cvičíte tehdy, kdy chcete vy. A v pohodlí domova.

4. Stop špatnému držení těla a svalové nerovnováze
Nesprávné držení těla při stání a sezení způsobuje potíže s páteří, které jsou ve většině případů doprovázeno nepříjemnou bolestí. Svalová dysbalance zase vzniká v důsledku nerovnoměrného používání některých svalových skupin. Co s tím? Kalanetika se soustřeďuje na rovnoměrné posílení všech svalových skupin (i hlubokých svalů, na které se při mnoha jiných cvičeních zapomíná), což v konečném důsledku zlepšuje kvalitu života. Život bez bolesti zad je skvělý!

5. Kalanetika je bezpečná
Účinnost a bezpečnost kalanetiky prověřila několikaletá praxe. O tom není pochyb. Po konzultaci s lékařem je vhodná i pro těhotné ženy i lidi se zdravotními problémy. Ocení ji všichni ti, kteří mají problémy s klouby, bolestmi zad či se svalovou dysbalancí. Stejně bezpečná je i kardio kalanetika

6. Zvyšuje sebevědomí
Sport je jedním ze způsobů, který pomáhá zvýšit sebevědomí. Pocit, že člověk dělá něco pro sebe, pro své tělo a psychiku, je k nezaplacení. O výsledcích cvičení ani nemluvě! Možná také znáte ve svém okolí lidi, kteří díky kalanetice nosí o číslo, nebo dvě menší velikost.

7. Eliminuje stres
Pravidelné sportování, a tedy i cvičení kalanetiky, vede k uvolňování zázračných hormonů štěstí. Díky endorfinům zapomenete na pracovní i osobní problémy a odreagujete se. A stres nemá šanci!


Mohlo by vás také zajímat