Cvičení s nalíčeným obličejem neprospívá pleti

Jak být krásná i na cestě z posilovny? Určitě tuto otázku řeší nejedna žena. Ideální je cvičit nenalíčená, ale jsou ženy, které se nechtějí ukázat nenalíčené ani svým cvičitelkám a ostatním cvičícím. Tady musí přijít na řadu hodně odolné make-upy.

Cvičení s nalíčeným obličejem neprospívá pletiKdyž absolvujete hodinku kvalitního kondičního tréninku,
na vaší tváři či vlasech se to rázem projeví. Pot (zplihlé vlasy), cirkulace krve v pokožce (červeň v obličeji), a zvýšená intenzita dýchání a tepu (vystouplé žilky či nedokonalosti) - to vše s sebou přináší intenzivní trénink. Vyjít pak z posilovny a vypadat bez chybičky opravdu nebývá jednoduché. Paradoxně, první pomoc se nabízí v tom, že své líčení odstraníte ještě před cvičením. Pokožka totiž potřebuje dýchat a při kombinaci pot, horký či studený vzduch a otevřené póry je po cvičení v mnohem větší nepohodě, než když cvičíte odlíčená. Pokožka nezatížená líčidly během cvičení se vám odvděčí rychlejším návratem do původního stavu. Ale i tomu je třeba také trochu dopomoci. Někteří odborníci hovoří o tom, že po náročném tréninku je důležité pokožku kvalitně vyčistit. Je už jen na vás, jestli následně podstoupíte celou proceduru nanášení krému, séra či make-upu. Pokud cvičíte ráno, asi je to přirozená cesta. Ale je to docela pochopitelné i když odcházíte z posilovny či jógy podvečer, ale chcete se cítit přitažlivě a udržovaně. Po čištění a cvičení jsou ideální uklidňující přípravky, případně přípravky na citlivou pleť. Zarudnutí dokáží eliminovat specifikované produkty.

Co se týče vlasů,
tam mnohé dámy naříkají, že dostat je do ukázkového stavu není po cvičení možné. Ideální alternativou, pokud spěcháte (což bývá asi většinou), je suchý šampon. Je to rychlá cesta k tomu, abyste kadeře zbavili přebytečného mazu a dodali jim nový, objemnější vzhled. Případně pak vlasy klasicky umyjte a vysušte. Volte účesy, u kterých nepotřebujete žehličku či kulmu. Vyplatí se spíše hladké sčesané prameny, copy, klasické či falešné, nebo na temeni, případně kartáčem pročesané a definované vlny po stranách.