Dárek znamená radost darujícího i obdarovaného - jak na to, aby tomu tak bylo

Kam se člověk podívá, vidí obchody plné kupujících lidí, někteří jsou ve svém živlu, jiní frustrovaní tím, co musí ještě nakoupit. Dnešní článek se bude zabývat tím, jak vybrat správný dárek. Vybrat správný dárek je důležitým poznatkem. Život nám nabízí mnoho příležitostí na obdarování, narozeniny, promoce, ale i pro potěšení a z dobré vůle. Nejsou jen darem podle obsahu, ale vyjadřují také zájem darujícího. Vztah k obdarovanému prozrazuje nejen samotný výběr daru, ale i jeho hodnota, obal, ale k tomu trošku blíž.

Dárek znamená radost darujícího i obdarovaného - jak na to, aby tomu tak bylo

Při výběru daru byste se měli zajímat blíže o osobu, kterou obdarováváte
Zjistěte, jaké má obdarovaná osoba zájmy, jaké věci se jí líbí a co by jí udělalo radost. Pokud máte tu možnost, všímejte si, co dělá, co přitahuje její / jeho oči ve výlohách. Mnohdy není tak důležitý dar jako samotná myšlenka. Každého potěší více dar, který vyjadřuje zájem člověka, který dar dal.

V poslední době se cení dárky, které zprostředkují zážitek nebo zkušenost
Na internetu je mnoho nabídek pobytů s možností keramických kurzů, adrenalinových zážitků jako je např. sjíždění řeky, horolezectví. V nabídce jsou i jednotlivé zážitky, které stránky nabízejí i s darovacími certifikáty. Pokud vás limituje finanční situace, je třeba se zorientovat na stránkách s nabídkou slev, které nabízejí řadu takových zkušeností za rozumnější ceny, ale s menším výběrem.

Pokud si neumíte poradit, dobrým dárkem obyčejně bývá kniha nebo CD s hudbou,
či DVD s oblíbeným filmem. Pokud se k tomu připojí i pozvání na večeři, do divadla, či do kina, málokdo odolá. Tím pádem nedáváte jen dárek, ale i svou společnost - ukazujete, že chcete trávit více času s osobou, kterou obdarováváte.

Finanční dar je neosobní a nezahrnuje v sobě čas věnovaný k výběru pěkného a potěšující dárku
Jak tak pozorujeme ve svém okolí, v poslední době je trendem dávat finanční dary. A to nejen na svatbách novomanželům, ale i v rodinách na svátky, či dokonce na Vánoce. Takový dar se dá chápat různě a má své výhody i nevýhody. Babička, jejíž vnuk studuje na vysoké škole a která neumí vybrat dar, jaký by se mu líbil, dá raději peníze a pravděpodobně se i vnuk tomuto daru více potěší. Jiné je dostat takový dar od rodiče, či sourozence nebo přítele. Finanční dar je neosobní a nezahrnuje v sobě čas věnovaný k výběru pěkného a potěšující dárku.

Správný dárek je to hlavní, ale obal hraje také svou roli
Kdo má málo času, může se rozhodnout pro pěknou dárkovou taštičku, jiný si dá námahu a čas a použije hezký balící papír. Ten dokáže také potěšit, malé děti mají radost z animovaných postaviček, přírodovědce potěší zvířata, to závisí na vás a na obdarované osobě.

Měli byste také vědět, zda "objekt ", kterému dáváte dar, má rád překvapení nebo ne
Pokud ano, tím lépe, můžete si vyhrát s načasováním, opět s obalem a popustit uzdu fantazii. Vždyť darovat něco tak samo o sobě příjemného, že radost z toho, že se váš dar líbí, je mnohdy krásnější než radost z daru.

Autor: Lenka Kostková