Déšť zažene splíny a žížaly zlepší náladu

O tom, že někdo miluje déšť se sice zpívá, ale realita bývá jiná. Koukneme z okna a prší. Napadne nás, že to je prima a utíkáme ven, abychom se vrátili celí promočení a šťastní? Asi ne! Nebo to u vás takhle vypadá, když kapky deště bubnují na střechy vašich příbytků? Ale třeba po přečtení našeho článku změníte názor.

Déšť zažene splíny a žížaly zlepší náladu

1. Voní jako nic na světě
Když vzduch zvlhne a déšť smyje prach z ulic a vsákne do půdy, vychutnáváme si tu nenapodobitelnou dešťovou vůni. Vědci zjistili, že za tuto neodolatelnou vůni mohou čerstvost ozonu a speciální látky, které se opravdu uvolňují ze země. Právě ty nám tak voní! Každopádně, většina z nás má dešťovou vůni spojenou s dětstvím a přestože se výrobci parfémů snaží, zatím se jim nepodařilo ji napodobit.

2. Funguje jako elixír mládí
Neslyšeli jste, že jarní déšť ubírá na věku? Kdysi se dešťová voda sbírala do nádob a ženy se v ní myly. Dešťová voda je skutečně ideální k čištění, osvěžení a rozjasnění pleti. Neobsahuje chlór, je měkká a naše pokožka ji výborně snáší. Tak proč se nenechat deštěm smáčet do krásy?

3. Přináší klid
Pozorovat jak padá déšť, je jednou z nejlepších meditací pro naše oči. Střídání slabších a silnějších, větších a menších kapiček ... Každá kapka ví, kam dopadnout. Naše duše to vnímá jako uklidňující tabletku. Nechte se unášet pohledem i zvukem deště a najděte v tom klid, který vás okouzlí.

4. Nutí nás udělat pauzu
Díky dešti se dostáváme do pomalejšího tempa. Málokomu se chce v dešti pobíhat venku, jít do obchodu či utíkat na autobus. Déšť nás přirozeně přinutí zalézt někam do tepla a přestat se honit. Když venku leje, je to nejlepší relax!

5. Vyvolává jemný splín
Nebo nostalgii. Je fajn si to vědomě užít. I to přece patří k životu a v takové náladě se naše emoce přirozeně očišťují, uvolňují a sentiment nám pomůže srovnat si myšlenky, vzpomínky, abychom je mohli nechat zase odejít ...

6. Vrací nás do dětství
Někdy je dobré udělat něco nečekaného a bláznivého a trochu zakázaného! Jako když jsme byli dětmi. Tak co kdybyste jednou zahodili deštník a šli si poskakovat v loužích? Ten pocit je k nezaplacení. A silné povahy mohou ochutnat i žížalu! Zaručeně se vám do těla vyplaví množství endorfinů a bude vám tak, jako nikdy předtím!

Autor: Martina Dvořáková