Stres zažene sport a pomoc druhým

Stres stojí za spoustou nemocí a neúspěchů. Nepřidá na pohodě nikomu. Je sice hybnou silou, ale vystresovaný člověk dělá i zoufalé věci. A k tomu, aby byl váš život v pohodě a bez stresu, vám pomohou naše čtyři tipy. Možná jste je už někde slyšeli, ale stojí za to si je připomenout. Vždyť díky nim, bude váš život šťastnější!

Stres zažene sport a pomoc druhým

Sportujte
Pohyb sice nezpůsobí, že stres zmizí, ale pomůže nám jasně myslet a s chladnou hlavou řešit problémy, které nám osud klade pod nohy. Mimo jiné, uklidňuje.

Cigarety & alkohol
Musíte se jich vzdát, přestože po nich máte tendenci sáhnout pokaždé, když znervózníte a je toho na vás jaksi příliš. Ano, nikotin s alkoholem (a klidně sem přiřaďme i kofein), jsou zákeřné pomůcky - pomohou, ale jen krátkodobě. V dlouhodobém horizontu stres ještě více nakrmí. Tělo díky nim zeslábne, především duševně.

Pomáhejte
Nemusíte samozřejmě, ale můžete. Volba je to dobrá. Studie totiž naznačily, že pomáhat druhým, kteří to potřebují, patří k prevenci vůči stresu. Takoví lidé jsou v životě odolnější a emocionální stabilní.

Buďte vděční
Zaměřte se na pozitivní události ve vašem životě a z nich co nejvíce čerpejte. Toto není jen úkol pro děti, ale především pro dospělé. Ať se vám to zdá jakkoli naivní, vyzkoušejte. Každý den před spaním si zapište tři pozitivní události, se kterými jste v daný den byli konfrontováni.

Autor: Lenka Kostková