Detoxikace není jen očištění těla od škodlivin, ale i od škodících lidí

Detoxikace, čili očištění těla si mnozí z nás představují jako určitý druh diety, kdy ze své stravy vyloučíme vyloženě nezdravé věci a zvýšíme dávky čistících čajů a dalších ozdravných procesů. Jenže detoxikace, to znamená také uklidit si ve své duši. Vymést škodliviny, které nás sžírají psychicky. A tento způsob očisty v sobě zahrnuje i fakt, že se musíme zbavit lidí, kteří nás psychicky deptají a vysávají!

Detoxikace není jen očištění těla od škodlivin, ale i od škodících lidí

Detox ve čtyřech krocích
zahrnuje čtyři typy lidí, které bychom měli z našeho života vyloučit: lháře, ty co si nás neváží, soudce a oběti. Jednotlivé toxikační typy si podrobněji probereme.

Lháři
Lidé, kteří nám lžou, by v našich životech neměli mít místo. Pokud jsme na lež přišli jednou, je možné, že se to zopakuje i častěji. Zamyslete se, jak unavující je, přemýšlet nad tím, jestli je pravda to, co nám někdo řekl. O co by byl náš život jednodušší a šťastnější, kdybychom nemuseli rozlišovat pravdu od lži. Lháři nás vyčerpávají, obírají o energii a nezaslouží si naši důvěru, která byla již jednou zrazena. Pokud se lhářů zbavíte, bude se vám dýchat mnohem lépe.

Ti, co si nás neváží
Nikdo by nás neměl brát jako samozřejmost. Vzbuzovat u někoho důvěru a být pro někoho samozřejmostí jsou dvě diametrálně rozličné věci. Lidé, co se snaží v životě zůstat bez konfliktů a mají pocit, že by je měl mít každý rád, zůstávají zčásti bez respektu, který si ale zaslouží. Pokud máte pocit, že je někdo ve vašem okolí, kdo s vámi mává, který ví, že vy kýváte na všechno, protože jste dobrý člověk, tak tento jejich postoj zkuste změnit. Nedovolte, aby vás někdo bral jako někoho, kdo je vždy připraven na výjezd, na to tady nejsme.

Soudci
Lidé, kteří mají pocit, že jsou tu k tomu, aby rozhodovali o tom, co je dobré, co je špatné a myslí si, že jejich názor je jediný správný. Odsuzovat někoho, o kom nevíme téměř nic, je projev nevyspělostí a malosti. Takoví lidé dokáží zkritizovat vše, od životního stylu, až po výběr knihy, kterou čteme. Můžeme se snažit vysvětlit jim naše rozhodnutí jak jen chceme, ale bez kritiky nevyvázneme. Mají prostě svou představu o tom, jak by měly věci vypadat a jsou tak úzkoprsí, že nedokáží přijmout názor jiného. Od takových lidí se můžeme naučit jen to, že takoví být nechceme.

Věčné oběti
Ať jsme dobráci od kosti, ať jsme jakkoliv sociální, i tak se nám trápení některých lidí poslouchají příliš těžce. Hlavně těch, kteří považují za trápení celý svůj život. Od špatného dětství, přes špatný výběr školy, přes nespravedlivě danou známku až po strašnou práci. Litují se za všechno, co se jim životě přihodilo a mají tendenci vinit za to ostatní. Sami nemohou za nic. Pravda ale je, že většina z nich jen prostě nechce přijmout odpovědnost za svůj život na sebe a proto obviňují své okolí. Proto, abyste neskončili jako jeden z důvodů jejich nespravedlivého života, zkuste se jim raději stranit. Odlehčíte se od tohoto typu toxického člověka a bude vám lépe.
 

Autor: Martina Dvořáková