Jak skrýt akné a co dělat proti jeho tvorbě?

Akné a drobné vyrážky v obličeji netrápí jen v období puberty. Problémy s pletí řeší také zralé ženy. Může to být výsledek špatné péče, ale také špatné životosprávy. Ženy často dělají chybu v tom, že si málo nebo nedokonale čistí pleť, a když se vyskytne problém, zbytečně vysušují krémy na problematickou pleť celý obličej. Výsledkem často bývá pravý opak. Pleti chybí voda a zvyšuje se produkce mazových žlázek.

Jak skrýt akné a co dělat proti jeho tvorbě?

Chybí voda, ale mazu je nadbytek
Právě hydratace pokožky je dalším velkým problémem u žen s problematickou pletí. Pleť je mastná, může být totálně aknózní, ale přitom zcela dehydratovaná - to si mnohé ženy vůbec neuvědomují. Mají pocit, že když je něco mastné, není třeba řešit obsah vody, což však není správné. Kosmetička doporučuje vybrat si vhodný přípravek k ošetření pokožky. Určitě se hodí krém, který reguluje stav mazu v pleti, ale zároveň hydratuje. Ideální je lehká hydratační emulze. Na její používání je nutné nezapomínat ani při líčení. Mnoho žen s aknózní pokožkou si totiž pod make-up nedává krém - mají pocit, že pokožku zbytečně zatíží a ucpou póry. Správná péče však póry neucpává. A pokožce pomůže.

Lesklá pleť není přitažlivá
Samotné líčení je již procesem, který má pokožce pomoci zakrýt nedokonalosti a vizuálně její dodat na přitažlivosti. Důležitou radou zkušené vizážistky je sázka na mat. Stále jsou v kurzu populární trendy rozjasněné a zářivé pleti. Ano, je to krásné. Ale pouze tehdy, pokud má někdo dokonalou pleť. Jakmile je pleť horší, máme větší póry, nerovnosti nebo dokonce řešíme akné, tak je to kontraproduktivní, protože okamžitě k nedokonalostem připoutáme pozornost. Matnost je základ. Pokud chce někdo rozjasnit, může to udělat cíleně a jen na místech, kde nemáme žádnou plasticitu pleti - například nahoře na lícních kostech. Plošně bychom si nepomohli.

S kůží individuálně
Určit optimální množství korekčního krému by prý mělo vycházet z přirozenosti a pocitu komfortu každé nositelky. Odbornice při své práci vždy přihlíží na typ ženy a typ její pleti. "Pokud máte dokonalou plet, je vám dvacet let, máte nádhernou pokožku, nemusíte dávat téměř žádný make-up. Ale jakmile máte akné s ložisky, lepší je vrstva make-upu, kterou i v jistých úhlech světla vidět, ale v principu nekřičí z tváře ta bolest, červená barva,působí  jakoby zranění pokožky. Jeden ze způsobů jak na nedokonalou pleť je konturování. Vizážistka však upozorňuje, že to není vždy spása. Konturování může odvést pozornost od některých nedokonalostí žádoucím směrem. Ale jsou klientky, kterým se tak zbytečně přidávají roky a naopak, jsou ženy, kterým správné konturováním dokáže ubrat kila či roky. Vždy je třeba vnímat pokožku a její majitelku individuálně. 

Autor: Martina Dvořáková