Jakým sportům se věnovat v zimě?

Zimní období znamená pro spoustu sportů naprosté utrum, protože se zkrátka venkovní sportoviště nenávratně uzavírají a čekají vás tak měsíce netrpělivého čekání. Některé sporty ale lze hrát i v zimě přesto, že jsou to jinak typické letní sporty. Ostatně to zjistíte v následujících odstavcích.


Zdroj obrázku: unsplash.com/photos

Jakým sportům se věnovat v zimě?

Skateboarding v zastřešených halách

Nejen skateboarding, ale také BMX kola a koloběžky si mohou na několika místech v České republice užít ježdění v zimních měsících. Jezdí se zde většinou na dřevěných dráhách v zastřešených halách a zábavy je tu mnohdy více než běžně venku. Najdete tady totiž i nafukovací pytle na pády z rampy, které jsou dokonalé k učení nových triků. 

Tip: Chcete si koupit skate oblečení, které vás ochrání před zimou či větrem? Vyzkoušejte populární značku Thrasher!

Florbal vás dokáže dokonale odrovnat

Pokud jste milovníky běhání nebo fotbálku a zkrátka nechcete běhat v mrazech, tak vyzkoušejte florbal. Další poměrně mladý a oblíbený sport, který má početnou komunitu. Je jedním z nejobtížnějších halových sportů a proto si na něm mimo fyzické zdatnosti můžete pilovat i šikovnost, koordinaci nebo taktiku. Především pro milovníky kolektivních sportů je florbal naprosto dokonalou volbou pro zimní období.

Anebo hurá na hory a kluziště!

Pochopitelně by ale byla škoda hledat jen alternativy k letním sportům. Zimní sporty samy o sobě nabízí neuvěřitelné množství zábavy. Pro milovníky zmíněného skateboardingu bude zajímavou zkušenost snowboarding. Je také na prkně, ale pocit z jízdy je dost odlišný. To ostatně zjistíte sami. 

Vedle toho můžete vyzkoušet i klasické sjezdy na lyžích a pro vytrvalostní sportovce jsou zajímavou alternativou klasické běžky. Zapomínat by se ale nemělo ani na bruslení. Lední hokej je náročný sport a bruslení samo o sobě dokáže zlepšit kondici i zpevnit tělo.

Autor: Martina Dvořáková