Klíč ke štěstí a zbytečné lži

Lež neovlivňuje to, jestli jste muž nebo žena. Lžou obě pohlaví, ale každé poněkud v jiných věcech. Sestavili jsme pro vás žebříček sedmi nejčastějších lží, které jsou příznačné pro ženy. Dokonce tak, že některé ženy jim natolik věří, že je považují za pravdu.

Klíč ke štěstí a zbytečné lži

Sex to přece napraví
Patříte mezi ženy, které všechny hádky s partnerem řeší sexem a problémy zametají raději pod postel, než jim odvážně čelí? Sex může vzájemné neshody skutečně na krátkou dobu "ututlat", ale v dlouhodobém horizontu má tato metoda spíše opačný efekt. Problémy se na sebe budou nabalovat až k jejich vyřešení vám nakonec nepomůže ani sexuální maraton.

On není žárlivý, jen se stará
Žádné žárlivé scény nejsou v pořádku a s pravou láskou nemají nic společného. Po tom, co vás partner terorizuje, dělá scény po telefonátu s kolegou, případně vám vyčítá blahopřejní sms posílanou kamarádovi k svátku, je na čase vzít nohy na ramena a ze vztahu odejít. Je to přece váš život, tak si ho nenechte pokazit vyčerpávajícími výstupy žárlivého parazita.

Trávíme spolu veškerý čas, protože se milujeme
Všechny snahy kamarádů vytáhnout vás do kina, na kávu či jen tak se pobavit, pravidelně odbíjejí. Vy už přece plán máte: prohlédnout si film se svým miláčkem a odpočívat. Je docela pochopitelné, že zejména v začátcích vztahu chtějí spolu dva zamilovaní trávit co nejvíce času, ale z pohledu budoucnosti vede tato osamocená cesta spíše k záhubě. Každá dvojice potřebuje trávit čas i o samotě, se svými přáteli, věnovat se vlastním zálibám a dopřát tomu druhému volnost.

Muže zkrátka potřebuji
Mít fungující vztah je sice pěkná věc, ale být single není také žádná tragédie. Nikdy nezjistíte jaká opravdu jste, pokud si nevyzkoušíte i život bez partnera. Problémem mnoha žen je, že končí v neperspektivních vztazích s muži, kteří se k nim již na první pohled nehodí.

Půjdu si zacvičit zítra
Probudili jste se do sportovní nálady a nemůžete se dočkat večerní zumby. Po cestě z práce se však strhne bouřka, zjistíte, že opakují váš oblíbený seriál a ani se nenadějete, místo cvičení sedíte s miskou křupek před televizí. I zkušenosti z praxe nasvědčují tomu, že výmluvy a nesmyslné omluvy proč nejít cvičit, patří vůbec k těm nejkreativnější. Nezapomínejte, nejtěžší je začít. Pokud to zvládnete, dobrý pocit a požadované výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Ty boty, svetr (či jinou věc) potřebuji
Při pohledu na krásnou kabelku ve výkladu obchodu se hranice mezi "potřebuji" a "chci" nebezpečně stírá. Výsledkem je plná skříň outfitů a doplňků, které ani nemáte kam vynosit. Odepřít si věc, po které toužíte je bezpochyby těžké a nejednou člověka nezastaví ani nedostatek finančních prostředků. K radosti peněžních institucí přece existují kreditní karty a úvěry. Mezi tak zvanými "shopoholičkami" se ale osvědčila jedna finta. Před každým větším nákupům si určete tři věci, které nutně potřebujete a jednu malou k tomu jako bonus. To by mělo vaše nakupování udržet na uzdě.

Na to jsem už příliš stará
Nikdy nejste stará na to, užít si trochu zábavy. Jezdit na autodromu, bláznivě se zamilovat, skočit do fontány, případně zpívat na celý podnik karaoke. Věk je přece jen číslo a jakmile se přestanete až nezdravě kontrolovat, najdete klíč ke štěstí.
 

Autor: Martina Dvořáková