Kojení dospělých mužů - lék na dlouhověkost

Kojení dospělých mužů je lékem proti stáří? Nevěříte? Ale bohatí Číňané tento zvrhlý nápad draze platí a věří, že jim zajistí dlouhověkost. Je to byznys, úchylka, či nový trend netradiční "výživy"? 

Kojení dospělých mužů - lék na dlouhověkost

Nový byznys rozdělil Číňany doslova na dva tábory
Zatímco většina národa tento způsob "výživy" odmítá, nemalé procento Číňanů si ho naopak neumí vynachválit. Koneckonců, informace o tom, že není zdravějšího mléka než je mateřské, se šíří krajinou už pěkných pár let. Tamní lidé doslova věří, že mateřské mléko dokáže vyřešit všechny zdravotní potíže. Co na tom, že odborníci na základě průzkumů prováděných na počátku 80. let minulého století odhalili v mateřském mléce více než třista škodlivých chemických látek?

Výnosný byznys
Tak či onak, Číňané se od konzumace mateřského mléka nenechávají odradit, přičemž průměrná kojící matka si díky jejich štědrosti přijde v přepočtu na slušných 18 000 Kč měsíčně. Pokud navíc patří do kategorie těch lépe vypadajících, vydělá si i dvojnásobek.

Úchylka či správná životospráva?
Reakce Číňanů, kteří mají vlastní názor, na sebe nedaly dlouho čekat. Mezi prvními zaznělo vyjádření uznávaného spisovatele, který celou kauzu definoval jako absolutní úpadek morálky a ženy nabízející svůj prs jako zásobárnu mateřského mléka, označil za prostitutky. Také se množí názory, že dospělí jedinci, nejednou ve velmi pokročilém věku, si v tomto ohledu vymysleli "skvělou" záminku, jak zneužívat tělo ženy a uspokojovat tím své sexuální touhy. A tak se zdá, že moc bohatých bývá skutečně neomezená a i platná legislativa je na novodobé zvrhlíky krátká. Nebo skutečně věří, že jim mateřské mléko zajistí dlouhověkost?