Krása nebo inteligence?

Vede cesta ke štěstí přes krásu a dokonalost? Nebo si vybíráme ke společnému životu spíše partnery na základě jejich inteligence? To jsou otázky, které často přímo vyzývají k nejrůznějším výzkumům a statistikám.

Krása nebo inteligence?

Po jakých ženách muži touží?
Na základě četných průzkumů jednoznačně vyplynulo, že vůči krásným lidem držíme spíše skeptický postoj a dáváme přednost člověku, který je přibližně stejně atraktivní jako my. Tento sklon je podle odborníků vrozený. Koneckonců, i miminka se raději dívají na obyčejné, než na krásné tváře. Stejně to vidí i muži.

Co jste o vkusu mužů (zřejmě) netušili?
Mužský mozek je uzpůsoben tak, aby ho přitahovaly sexuálně dostupné ženy se zdravou reprodukční schopností. Pokud si posvítíme na tělesné tvary, muži dávají přednost "zdravé váze" a tedy i nějakým tím faldíkům navíc. Právě tento typ postavy pro ně představuje schopnost ženy, úspěšně reprodukovat jeho geny. Průzkumy také potvrdily, že pánové upřednostňují ženy s dětskými tvářemi - velkýma očima, menším nosem, plnými rty a tvářemi. Tyto znaky v nich totiž probouzejí ochranitelské pudy. Jen pro zajímavost, ženy to vidí odlišně. Upoutají je obvykle muži s výraznými rysy, silnými čelistmi, výrazným obočím a dominantním nosem. Dobrá zpráva zní, že žena nemusí být přirozeně krásná na to, aby muže upoutala. Přestože krása může být v úvodu jistou konkurenční výhodou, prim tvoří především schopnost dát najevo svou dostupnost. Chcete vědět, proč mají nepříliš atraktivní ženy kolem sebe množství nápadníků? Obecně muže lákají znaky přístupnosti mnohem více než fyzická krása.

Krása nebo inteligence?
Téměř všechny studie za posledních šedesát let jednoznačně potvrdily, že vzhled a tělo ženy, jakož i její schopnost zacházet s těmito danostmi, jsou přitažlivější než inteligence. V praxi to znamená následující: muže musíte nejdříve zaujmout, až pak začne objevovat vaše vnitřní kvality. To je zkrátka posloupnost, kterou se svět mužů a žen řídí již od nepaměti a zdá se, že na ní nikdo nic nezmění.