Jak se skvěle žije lidem, které okolí považuje za ošklivé?

Krása je sice výhoda. Ale i lidem, kteří jí příliš nepobrali se nemusí špatně žít. Stačí si z toho nic nedělat a vsadit na jiné přednosti. Krása, to není jen tělo vyhovující špičkovým parametrům doby. Někdy může být krása i na obtíž. A víte jak se bez ní skvěle žije?

Jak se skvěle žije lidem, které okolí považuje za ošklivé?

Je smutnou pravdou, že atraktivnější lidé mohou počítat s vyšší pravděpodobností,
že je ostatní budou mít rádi, získají si vliv a respekt - a v neposlední řadě i vyšší plat. V reakci na tuto skutečnost se diskusní vlákno na internetovém serveru ptá, co je nejlepší na tom, být ošklivý. A jaké jsou nejlepší reakce těch uživatelů, kteří sami sebe vnímají jako "ošklivé"? Přečtěte si je...

 1. Nikdo nemůže zpochybňovat mé schopnosti a talent. Nikdo mě nezaměstná jen proto, že dobře vypadám. Jsem muzikant a mám stálou práci přestože se lidem nelíbím.
 2. Lidé se mým vtipům smějí opravdu.
 3. Nemusím si dělat starosti, že mě bude obtěžovat někdo, kdo si ke mně přisedne v autobuse.
 4. Je těžší chytit pohlavně přenosnou chorobu.
 5. Baterie mého telefonu vydrží opravdu velmi dlouho.
 6. Je to ten nejlepší filtr lidského pokrytectví. Netrvá vám velmi dlouho zjistit, kdo je unáhleně kritický blbec.
 7. Jste na veřejnosti neviditelní. Všichni vás totálně ignorují. To je skvělé, když chcete pozorovat ostatní, protože jim to nevadí. Také nemusíte věnovat velkou pozornost tomu, jak vypadáte, takže můžete nosit pohodlné oblečení a stát se virtuálním "šumem v pozadí".
 8. Vězení je mnohem méně stresující.
 9. Nebojím se, že mě někdo unese. Když jdu opuštěnou, temnou uličkou, lupiči přede mnou utíkají. Ze stejného důvodu je pro mě prakticky nemožné koupit si drogy.
 10. Pokud jste ošklivý introvert, méně lidí se s vámi bude snažit začít rozhovor.
 11. Jsem běžný, spíše lehce neatraktivní muž pracující jako učitel. Když o mě nějaká žena projeví zájem, tak si můžu být stoprocentně jistý, že je to díky tomu, jaký jsem, a ne proto, že jsem pohledný / bohatý, protože rozhodně nedisponuji ani krásou ani penězi.
 12. Vypěstujete si hroší kůži vůči lidem, co se o vás a vašem vzhledu vyjadřují negativně.
 13. Nebojím se tolik stárnutí. Atraktivní lidé mají mnohem více co ztratit, a zdá se, že to vědí.
 14. Většina lidí k vám bude mnohem upřímnější. Přitažliví lidé ostatní kolem sebe trochu zastrašují, a ti se pak chovají jinak, než by se normálně chovali.