Léčba kyslíkem nejen pro nemocné, ale také pro regeneraci a krásu

Léčba čistým kyslíkem je moderní způsob léčby. Principem je působení zvýšeného tlaku za současného dýchání 100% kyslíku. Jedná se o jednoduchý, neinvazivní a bezbolestný způsob, jehož následkem je významný vzestup kyslíku v krvi. Tento proces urychluje regenerační procesy v tkáních, poškozených zánětem, ale nedokrvením. Léčí akutní, ale i chronické stavy.

Léčba kyslíkem nejen pro nemocné, ale také pro regeneraci a krásu

Čistý kyslík má léčivou moc
"Vdechování čistého kyslíku při vyšším tlaku má pro organismus množství benefitů, protože fyzikálně rozpuštěný kyslík v krevní plazmě se dostane i tam, kam se za běžných okolností už nedostane. To podporuje obnovu poškozených buněk a zlepšuje hojení.

Hyperbarická komora
Léčba kyslíkem probíhá v hyperbarické komoře. Ta je doporučená zejména pacientům s nehojícími se ranami, s diabetickou nohou, bércovými vředy, záněty, popáleninami, poškozeními centrální nervové soustavy, po ozařování, po operačních stavech akutních oftalmologických příhod a další problémech. V akutních případech se pobyt indikuje při otravách plyny, ale i těžkých poraněních. V některých případech může dokonce zachránit před amputací končetiny. Efekt však nastoupí až po několika pobytech v komoře, většinou jde o 10 až 30, podle potřeby.

Druhy hyperbarických komor
Nejnovější jsou 12-místné komory, ale jsou i menší. Tyto komory vlastní většina větších nemocnic v Čechách, ale i rehabilitační centra a lázně. Léčba je v některých případech hrazená všemi zdravotními pojišťovnami, ale jsou i indikace, kde si pobyt hradí sám pacient.

Na první pohled omládnete
Ve velkých komorách se dýchá čistý kyslík přes nasazenou masku, malé fungují tak, že kyslík se vhání přímo do komory, takže dýcháte volně. Kyslíkové vysokotlaké komory využívají i zaneprázdnění manažeři či chronicky vyčerpaní lidé, kteří potřebují "dobít baterky". Často je využívají také sportovci. Už po prvním sezení dojde i k osvěžení pleti obličeje a krku. 

Kontraindikace
Kdy vás do komory nepustí? Pokud máte infekční onemocnění s teplotou, závažné onemocnění dýchacích cest, chronické onemocnění uší, jste klaustrofobik, jste těhotná ... Před zahájením léčby v hyberbarickej komoře vás vždy prohlédne lékař, který v příslušném zařízení pracuje.