Lidé bez přátel jsou stejně ohroženi jako kuřáci

Samota je stejně nebezpečná jako kouřeni. Jedna studie ukázala, že osamělí lidé bez přátel škodí svému zdraví stejně jako ti, kteří kouří denně přibližně patnáct cigaret. Otázka tedy zní, jak si najít přátele?

Lidé bez přátel jsou stejně ohroženi jako kuřáci

1. Ptejte se starých známých
Máte ve svém životě nějakého starého přítele, se kterým si obvykle jednou za čas sednete na kávu či sklenku vína? Zeptejte se ho, jestli vás nemůže seznámit s nějakými novými lidmi. Pokud je to člověk, se kterým si rozumíte, nebude mít problém o vás pěkně mluvit a to může lépe zapůsobit i na vaše nové, potenciálních přátele.

2. Objevte novou komunitu
Mnohá ​​přátelství staví na společných zážitcích nebo zájmech a díky tomu jsou trvalé. I z tohoto důvodu se mnoho kamarádství vytváří například na pracovišti nebo ve škole. Jsou tam lidé, které něco spojuje a umí to využít. Následujte své vlastní zájmy a určitě potkáte lidi, kteří jsou jako vy. Pokud je to nutné, vezměte si papír a pero a napište si všechny své koníčky a zájmy, které vás baví. Na základě toho uvidíte, kterým směrem se ubírat

3. Vložte se do práce
Sedět na pohovce a sledovat televizi je jednoduché, ale takovým způsobem si nové přátele nenajdete. Musíte využít každé příležitosti a vyjít ven, protože tam se nacházejí noví lidé. Nebojte se navštívit nová místa ve vašem městě a poznat nové lidi.

4. Ptejte se a poslouchejte odpovědi
Zkuste se během rozhovoru dostat k takovým tématům, která zajímají vás oba. Pokud byste rozhovor vedli pouze v té oblasti, která zajímá jednoho, druhý by se velice snadno unudil a dospěl by k názoru, že ten člověk pro něj není ten vhodný. Důležité je si uvědomit, že i s každým našim současným kamarádem nebo kamarádkou nás spojují nějaké společné věci, ale také jsou i věci, ve kterých jsme rozdílní.

5. Nejen jeden, ale více
Je v pořádku zavolat někomu a pozvat ho na oběd nebo kávu, ale uvolněnější atmosféru můžete vytvořit skupinové grilování nebo akce v podniku s několika lidmi. Vyhnete se možná i trapným chvílím ticha, které vyplní váš jiný, vyprávějící kamarád.

Autor: Martina Dvořáková