Nehty nejsou pracovní nástroj a jejich kvalita závisí na vhodné péči

Krásné a přírodní nehty? Tak to se dnes již na málokteré ženě vidí. Většina se problémem lámavých nehtů nezabývá a využije úpravu pomocí umělých nehtů, která vydrží bez jakékoliv péče celý měsíc. Ale jak na to, když se nechcete chlubit cizím peřím?

Nehty nejsou pracovní nástroj a jejich kvalita závisí na vhodné péči

Používejte rukavice
Je to trochu staré, ale používání rukavic při praní i mytí nádobí se vám vyplatí. Na hezké nehty jsou čistící prostředky dost agresivní a podporují jejich olupování, snižují lesk i odolnost. Mýt nádobí v rukavicích není praktické, ale účinné. Nebo poproste, ať za vás štafetu převezme partner. Utírání je pro nehty naprosto bezpečné. A úplně nejlepší je pořídit si myčku na nádobí a je v rodině klid.

Vyživujte je zevnitř
Přestože nemají nervová zakončení, jsou živou součástí našeho těla. Proto, pokud se vám dělají pověstné bílé skvrnky, dopravte do organismu zinek. Je v hovězím mase, ústřicích a vnitřnostech. Pokud to nepomůže, klidně si pomozte i multivitaminem.

Česnek
Některé babské recepty na pevnější nehty opěvují česnek jako plodinu, která jejich nehty zázračně vzpamatovala. Vědci jsou na babské povídačky krátcí, ale za zkušenost nic nedáte. Nastrouhejte, nebo nakrájejte česnek do vašeho základního průsvitného laku. Po pár dnech můžete lak použít. Česnek by měl ze sebe dát jen to nejlepší pro vaše nehty. Zápach cítit určitě nebude a možná právě vám tento recept zafunguje.

Masírujte nehty
Zní to zvláštně, ale jde především o masáž nehtového lůžka, čímž se prokrví a tak se více krve a s ní i živin dostane do oblasti nehtu. Podpoří se jejich zdravý růst. Kromě toho jde o vcelku příjemnou proceduru, která vám zaručeně "zkrátí" nejednu nudnou pracovní poradu.

Hydratujte
I nehet je podobně jako pokožka závislý na vodě. Proto je vhodné nehty stejně projít hydratačním krémem, který používáte na ruce. Následně je jen hezky přeleštit a namasírovat, to by mělo jako základní údržba úplně stačit.

Nehty nejsou nástroj
Zejména ne u žen. Neotvírejte nimi krabice, plechovky, nezapírejte se jimi do sponek. Nehty nejsou jako svaly, že zpevní pod zátěží. Právě naopak. Proto si vždy rozmyslete, zda chcete mít krásné, nebo pracovní nehty.


Mohlo by vás také zajímat