Proč hubnout ve Vacu-well?

Toto slovní spojení už vám určitě něco říká. I když bylo donedávna výsadou spíše majetnějšího obyvatelstva, postupně se i Vacu-Well stává dostupným a levnějším i v menších městech. Ještě stále však nebývá pravidlem, že ho najdete v každém fitcentru.

Proč hubnout ve Vacu-well?

Co je Vacu-Well?

Vacu Well je speciální přístroj na podtlakovou terapii, kterou se zefektivňuje spalování tukové tkáně, a to zejména v kritických partiích těla - břicho, sedací partie, boky, stehna. Kromě spalování nadbytečného tuku se zlepšuje látková výměna a cirkulace krve, čímž se vyhlazuje kůže a mizí celulitida. Jde tedy o jakési nenásilné formování postavy, vhodné zejména pro lenivce, kteří se nedokáží dokopat k pravidelnému cvičení a posilování.

Jak to funguje?

Cvičení ve Vacu-well je skutečně nenáročné a využívá podtlak. Jde o procházku jakoby ve vakuu, ale tempo a intenzitu cvičení si určujete vy. Začátečníci volí procházení kombinované s pomalejším během po rovině, v pokročilejších stádiích cvičení můžete zkusit i chůzi či běh do kopce. Důležité je, abyste cvičili v tempu, které vám vyhovuje a zbytečně nepřetěžovali organismus. Často se stává, že někteří aktivisté první dva dny cvičí o duši a v další nedokážou vstát z postele.

Jak často mám cvičit?

První týden je vhodné cvičit alespoň 5-krát za sedmi dní, další týden alespoň třikrát a dále alespoň dva krát pro udržení formy těla. Cvičení trvá zhruba 20 minut, před samotným cvičením je dobré rozcvičit se, ale není to nezbytné, protože cvičení začíná pomalým tempem. Při cvičení se doporučuje pít čistou pramenitou nebo minerální vodu.

Zhubnu?

I když cvičení ve Vacu-Well je efektivní, nestačí jen 20 minut denně cvičit. Důležitý je celkový pohyb a změna stravovacích návyků. Cvičení nepomůže, pokud si večer k televizoru otevřete chipsy nebo čokoládu. A samozřejmě, důležitý je pravidelný pitný režim, který pomůže zasytit organismus a zlepšit prokrvení a vyhlazení pokožky. Pokud tedy chcete skutečně zhubnout, ideální je kombinace cvičení se zdravou výživou, no a samozřejmě i pevná vůle a pozitivní myšlení, bez kterých to prostě nepůjde.

Může mi Vacu-Well uškodit?

I když jde o snadnou a bezpečnou formu cvičení, jistá omezení existují. Tato forma hubnutí určitě není vhodná pro lidi trpící zánětem žil, křečovými žilami, problémech s prokrvováním, cévními onemocněními. Vyhnout by se mu měly i těhotné a kojící matky. Při jakémkoliv onemocnění nebo nejistotě se raději zeptejte lékaře, až pak začněte s cvičením. Zdraví a bezpečnost jsou přece nejdůležitější.

Autor: Lenka Kostková