Proti pocení bez chemie - botox, homeopatika a bylinky

Bude léto a budeme se potit! Tak to není zrovna lákavá perspektiva. Přestože utrácíme nemalé peníze za přípravky, které slibují doslova zázraky, výsledek se tak docela odhadnout nedá. Navíc hrozí zvýšené riziko alergií na chemické složky, které účinné antiperspiranty obsahují. Co tedy dělat, abychom se mezi lidmi pronikavě necítili?

Proti pocení bez chemie - botox, homeopatika a bylinky

1. Medicínská cesta
Pro pocení nemusíte mít důvod, ale pro nadměrné pocení můžete mít důvodů hned několik. Jsou to většinou zdravotní problémy a komplikace i vážnějšího charakteru a proto tyto signály neignorujte! Pomoci umí kožní lékař, který doporučí krémy, nebo konkrétní přípravky.

2. Antiperspiranty
Rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem je ten, že zatímco deodorant působí lokálně a krátkodobě a poskytuje spíše jen vůni, antiperspirant reálně bojuje proti pocení a snaží se ho omezit. Doporučuje se ho používat spíše večer před spaním a pravidelně bez přehánění.

3. Přírodní cesta
Nejvýraznějšími bojovníky v boji proti pocení je šalvěj lékařská doplněná o kopřivu dvoudomou, případně přeslička polní, nebo odvar z červencových čistých listů ořechovníku královského. Pravidelné pití nejlépe vychladlého čaje (pozor, po louhování nenechávejte bylinky stále v čaji) má přinášet účinky a také pročištění organismu.

4. Cesta pomocí krémů a přípravků
Lékárny jsou plné přípravky, které slibují účinek omezení pocení, ale ne vždy je to opravdu tak, nebo uživatel očekává okamžitý účinek. Mnoho z nich se používá na večer, kdy je tělo v klidu. Lékárny mají mnoho výrobků určených pro tento účel a o nejúčinnějších se dozvíte zejména na internetových fórech. Jelikož se nanášejí na kůži, některé z nich mohou způsobit mírné alergické reakce. Mnozí doporučují homeopatika.

5. Botox
Odsuzovaný botox, oblíbená metoda vyhlazování vrásek, a přece jeden ze způsobů, jak se zbavit pocení. Ucpání a vlastně dočasné odstavení potních žláz je vedlejším efektem účinku botulotoxinu na svaly v místě vpichu aplikace. Má vysoké procento účinku, i když vyšší cenu a dost diskutabilní pověst. V každém případě je uváděn na mnoha zahraničních portálech, kde sice zmínku o přírodní cestě nenajdete snad vůbec, ale tento pátý způsob má pevné místo. Pro který z nich se rozhodnete počínaje jedničkou, je už jen na vás.