Rozchod a co dál?

Myslíte si, že špatný vztah je lepší než žádný? Ne, není! Pokud vás vztah nenaplňuje, je lépe ho ukončit. Jen s rázným ukončení nespěchejte. Zkuste si nejprve, jak vám bude bez partnera a následně se rozhodněte.

Rozchod a co dál?

Vše se změní
Doufat v to samozřejmě můžete, pokud se však nic nezmění a vy se cítíte ve vztahu špatně, asi bude nejrozumnější z něj vycouvat. Pociťte všechny pocity, které cítíte, když si pomyslíte na přítele. Pokud se vám zvedá žaludek a cítíte z něj chlad a možná i obrovskou lhostejnost z jeho strany, riskněte to a sekněte s tím. Nedejte se zastrašit žádným problémem, který vás čeká. Odstěhujte se pouze dočasně a uvidíte, jestli to pomůže. Teprve pak bude následovat další krok.

Bude lepší
Odluka pomůže především jemu, ale určitě i vám. Uspořádáte si myšlenky, možná přijdete na to, že už bez něj žijete a dá se to, není to přece tak zlé. A bude to už jen lepší. Nechávejte to otevřené a čím tišší budete, tím máte větší šanci, že se přítel vzpamatuje a přiběhne zpět. Zatímco žena pláče za vztahem hned, muž až potom, později. Musí na to dozrát. Pokud však dozraje, buďte si jistá tím, že váš vztah bude opravdu jiný a lepší.

Jiný život
Pronásleduje vás pocit, který vás zároveň děsí, že když se s přítelem rozejdete, budete znovu žít ten "otřesný nudný život", jaký jste měli předtím? Ručíme vám za to, že nebudete. Zaprvé, jste už o něco starší (a moudřejší). Zadruhé, máte o zkušenost navíc. Zatřetí, říká se, že do stejné řeky člověk nevstoupí. "Totéž" to však zaručeně nebude!

Autor: Lenka Kostková