Snídaně, které rozzáří vaši pleť i náladu

Zdravá snídaně, to není jen energetický základ pro náročný den. Snídaně může mnohem víc. Dokáže dát i základ zdravé a krásné pleti. Jen je třeba, vybrat si ty správné potraviny. Takže, milé ženy, nejen ráno vybrat ten správný denní krém, ale i vhodnou snídaní. I ta vám zajistí mladou a jiskřivou pleť až do zralého věku.

Snídaně, které rozzáří vaši pleť i náladu

Zkuste už snídaní zabojovat o hezčí pleť
Před první dávkou kofeinu je třeba tělu dodat sklenici čisté vody, případně s pár kapkami citronu. Káva totiž výrazně odvodňuje, tím pádem by pokožka byla již od rána dehydrovaná! A dehydratace, to jsou zbytečné vrásky.

Správné sacharidy
Bílý chléb, bábovka či banán - tyto potraviny mají vysoký glykemický index - to znamená, že hladina cukru v krvi okamžitě stoupne a my velmi rychle po snídani opět pocítíme hlad. Proto je třeba sáhnout po potravinách s nižším glykemickým indexem jako jsou celozrnné produkty, z ovoce zvolte například jablko.

Zinek už ráno
Zinek je stopový prvek, jehož příjem se podceňuje. Přitom pro zdraví pokožky je nepostradatelný. A také pro imunitní systém. Zinek ráno tělu dodáte v ovesných vločkách, ořeších či v sýru.

Vlastní je lepší
Pokud si připravíte ke snídani zdravou pomazánku či vločky s čerstným ovocem, uděláte pro krásu více, než když rychle vytáhnete něco hotové z obchodu. Mrkvovo-jogurtovou pomazánku máte za pár minut a je "zaručeně" čerstvá a bez "éček". Podobně vločky - kupte si špaldové, zalijte je vodou a přidejte čerstvé kousky ovoce a ořechů podle chuti.

Omega 3-mastné kyseliny
Plátek lososa na celozrnném pečivu či pár kapek lněného oleje do vloček se postará o příděl vzácných omega 3 mastných kyselin na celý den. Pleť je díky nim pružnější, má zdravější barvu a také je více hydtarovaná.

Autor: Lenka Kostková